Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Nowy rozkład jazdy pociągów od 15 grudnia. SKM-ki nie będą już jeździć przez Centralny

Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów, obowiązujący od 15 grudnia, przynosi mieszkańcom powiatu legionowskiego spore utrudnienia. Liczba pociągów kursujących przez Warszawę Centralną spada niemal o połowę. Wszystko przez budowę nowego przystanku kolejowego na Targówku. Utrudnienia mogą potrwać nawet pół roku.

Reklama

Kolejarze, jak co roku, w połowie grudnia zmieniają rozkład jazdy pociągów. Niestety tegoroczna zmiana dla mieszkańców powiatu legionowskiego nie oznacza niczego dobrego. W związku z budową nowego przystanku Warszawa Targówek część składów nie będzie kursować przez Warszawę Wschodnią i Centralną. Prawie wszystkie SKM-ki linii S3 będą kursować przez Warszawę Gdańską. Wyjątkiem będzie jeden kurs – oznaczony nowym numerem S30. Podróżnym pozostaje więc albo korzystać z pociągów lotniskowych KM, które dalej będą kursować przez Warszawę Centralną, albo na Dworcu Gdańskim przesiadać się do metra.

SKM-ką tylko na Gdański

Pociągi SKM S3 zostaną skierowane na zmienioną trasę, przez linię obwodową i stację Warszawa Gdańska, z pominięciem linii średnicowej i stacji Warszawa Centralna oraz Warszawa Wschodnia. Pociągi będą się zatrzymywały na stacjach: Warszawa ZOO, Warszawa Gdańska, Warszawa Młynów, Warszawa Koło, Warszawa Powązki, Warszawa Zachodnia peron 8.

Przez Warszawę Centralną będzie kursował tylko jeden pociąg, oznaczony w rozkładzie jako linia S30, odjeżdżający ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina o godz. 15.53. Ponadto, z uwagi na ograniczenia przepustowości na odcinku „lotniskowym”, dwa pociągi linii S3 pojadą na trasie skróconej do i ze stacji Warszawa Służewiec.

Rozkład jazdy linii SKM S9 w nowym rozkładzie jest natomiast zbliżony do tego obowiązującego do soboty 14 grudnia.

Szczegółowe informacje na temat godzin odjazdów pociągów SKM podróżni znajdą na stronie internetowej www.wtp.waw.pl

Koleje Mazowieckie

Nowy rozkład jazdy nie przynosi poważniejszych zmian w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich, które w odróżnieniu od pociągów SKM nie będą kierowane na trasy objazdowe. Podróżni z powiatu legionowskiego, którzy chcą dostać się bezpośrednio do stacji Warszawa Wschodnia lub Centralna w dalszym ciągu mogą korzystać z pociągów lotniskowych, które kursują co około godzinę.

Od 8 stycznia 2020 roku na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga, w związku z budową przystanku Warszawa Targówek, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

Nowy, szczegółowy rozkład jazdy pociągów KM można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

Wzajemne honorowanie biletów

Wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i ZTM zostaje utrzymane w pociągach S3 kursujących przez Warszawę Gdańską, dodatkowo bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

  • w pociągach SKM linii S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8;
  • w pociągach linii S3 i S30 na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawa Gdańską).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Skoro jest tak mało pociągów kursujących przez Warszawę Wschodnią i Centralny to dlaczego nie honoruje się biletów w pociągach IC do i z Legionowa ?????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close