Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Nowa linia autobusowa połączy Serock z Legionowem

Reklama

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w powiecie legionowskim pojawi się nowa linia autobusowa. Połączy ona Serock z Legionowem. To duże udogodnienie dla mieszkańców. W sumie zaplanowano aż 19 kursów każdego dnia powszedniego i 7 kursów w soboty. Rozkład jazdy ma być skoordynowany z rozkładem jazdy pociągów na stacji Legionowo.

Reklama

Nowe połączenie to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Serocka w zakresie usług transportowych. Gmina Serock jako jedyna w powiecie legionowskim nie posiada żadnych linii komunikacyjnych obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Z nowego autobusu skorzystają również mieszkańcy gmin Nieporęt, Wieliszew i Legionowo – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie.

– Dzięki uchwale, którą przyjęła Rada Powiatu będziemy mieli wielką szansę uruchomić pilotażowy program, który pozwoli o połowę zwiększyć ilość kursów z Serocka do Legionowa za pośrednictwem naszej lokalnej komunikacji. Nowa linia pozwoli połączyć Gminę Serock bezpośrednim kanałem komunikacyjnym ze szpitalem w Wieliszewie, ze Starostwem Powiatowym i ze stacją główną w Legionowie. Poprawi to skomunikowanie Serocka z metropolią legionowską i warszawską – mówi burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski.

Za organizację nowego połączenia autobusowego będzie odpowiadać Gmina Serock, natomiast koszty związane z jego funkcjonowaniem w całości pokryje Powiat Legionowski. Powyższe kwestie zostaną szczegółowo określone w dwustronnym porozumieniu, którego podpisanie zaplanowano na koniec sierpnia.

Trasa nowej linii autobusowej ma wyglądać następująco: Serock – DK61 (Stasi Las, Borowa Góra) – Zegrze – Zegrze Południowe – Wieliszew – ul. Kościelna – Starostwo Powiatowe – ul. Suwalna – Al. Legionów (przy cmentarzu) – przejazd Kolejowy w ul. Piaskowej i Al. Legionów – ul. Szwajcarska – Legionowo Piaski PKP 03 (przystanek końcowy). Wariant powrotny: wyjazd pod wiaduktem – DK61 – ul. Piaskowa i dalej jak wyżej.

Trasa nowej linii autobusowej łączącej Serock z Legionowem

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close