Legionowski: Nieporęt i Serock otrzymają pieniądze na remonty dróg lokalnych

Zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com

Ul. Pęczkowskiego w Nieporęcie oraz ul. Arciechowska w miejscowości Cupel w gminie Serock doczekają się generalnego remontu. Pieniądze na ten cel wyłoży Urząd Marszałkowski.

W przypadku Nieporętu dotacja wyniesie 145 tys. złotych i zostanie przeznaczona na przebudowę 300 metrów ul. Pęczkowskiego. Miasto i Gmina Serock otrzyma o 20 tys. złotych więcej. Za te pieniądze nowy blask ma zyskać ul. Arciechowska w miejscowości Cupel. Tu drogowcy wyremontują 582 metry drogi. Będzie to pierwszy etap tej inwestycji.

– Inwestycje w drogi, w budowę nowych, ale też remonty tych już istniejących to dla lokalnych samorządów projekty często bardzo kosztowne. Nie ma rozwoju wsi czy miasta bez dobrych, przejezdnych dróg. Są więc to przedsięwzięcia kluczowe. Dlatego jako samorząd Mazowsza staramy się te inwestycje wspierać, czy to przy udziale środków własnych czy unijnych – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W sumie, w ubiegły piątek (17.05) Urząd Marszałkowski podpisał umowy na dofinansowanie 31 inwestycji obejmujących teren okołowarszawski. Za 3,5 mln złotych zostanie wyremontowanych 17 km dróg.

/red., UMWM/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Nieporęt i Serock otrzymają pieniądze na remonty dróg lokalnych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *