Legionowski: Niebezpieczny weekend na drogach. 2 wypadki, 7 kolizji i 10 nietrzeźwych

Fot. Legio24.pl

Miniony weekend, na drogach powiatu legionowskiego, nie należał do najspokojniejszych. Policjanci odnotowali 2 wypadki, w których ranne zostały w sumie 4 osoby, 7 kolizji oraz wykryli 10 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w sobotę (4.03) przy skrzyżowaniu legionowskich ulic Piłsudskiego i Batorego, gdzie zderzyły się ze sobą 4 samochody.

Jak informuje naszą redakcję podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, w sobotę około godz. 10:20 przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Batorego doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały w sumie 3 osoby. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący nissanem 37-letni Marcin M. nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki opel corsa, za kierownicą którego siedziała 49-letnia kobieta i doprowadził do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że pchnięta do przodu corsa uderzyła w tył opla astra, kierowanego przez 63-letniego mężczyznę, a ten z kolei uderzył jeszcze w toyotę, za kierownicą której znajdowała się 38-letnia kobieta. W wyniku wypadku ranne zostały 3 osoby: kierujące corsą i toyotą oraz 46-letni pasażer nissana. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitali przez wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe.

– Wszystkie osoby kierujące pojazdami, poza kierującym nissanem były trzeźwe – mówi podkom. Kuligowska z KPP Legionowo, która dodaje że 37-letni kierujący nissanem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Policjantom w jego ustaleniu pomogli świadkowie. Marcin M. został zatrzymany i trafił na tak zwany „dołek”. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Ponieważ 37-latek był już wcześniej karany prawomocnym wyrokiem sądu za to samo przestępstwo, teraz grozi mu aż 5 lat pozbawienia wolności.

Zderzenie z motorowerem na Zegrzyńskiej

Do kolejnego wypadku doszło przy skrzyżowaniu ulic Zegrzyńskiej i Grudzie w niedzielę (5.03) po godz. 15:00. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca citroenem 20-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej motorowerem marki romet 38-latce i doprowadziła do zderzenia pojazdów. W wyniku stłuczki i upadku na jezdnię kierująca rometem doznała ogólnych obrażeń ciała i pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala. Obie panie były trzeźwe.

Gorący weekend na drogach

Jak informuje podkom. Kuligowska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, w miniony weekend policjanci odnotowali na drogach, poza 2 opisanymi powyżej wypadkami, także 7 niegroźnych kolizji. Ujawnili również 10 nietrzeźwych kierujących. 8 z nich wsiadło na rower, a 2 za kierownicę samochodu. Rekordzistą okazał się Marcin M. kierujący nissanem, który prawdopodobnie odpowiada za spowodowanie sobotniego wypadku w Legionowie. W jego organizmie było 2,3 promila alkoholu.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Niebezpieczny weekend na drogach. 2 wypadki, 7 kolizji i 10 nietrzeźwych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *