ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowski: Nauczyciele szkół powiatowych dostaną wyższe dodatki

Reklama

Nauczyciele szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie będą zarabiać więcej. Podczas poniedziałkowej (25.11) sesji radni powiatowi podjęli uchwałę zwiększającą wysokość dodatków, doliczanych do ich pensji. Niezależnie od tego każdy nauczyciel otrzyma także podwyżkę zagwarantowaną ustawowo przez rząd.

Reklama

– Uchwała Rady Powiatu Legionowskiego podniosła o 20 proc. dodatki za wychowawstwo – do 300 zł nauczycielom w szkołach i do 150 zł nauczycielom w przedszkolu – informuje rzeczniczka Starostwa Powiatowego Joanna Kajdanowicz.

Dodatkowo radni podnieśli także wysokość dodatków za tak zwane warunki pracy. Nauczyciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz ośrodka Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka zamiast 165 złotych otrzymają 200 złotych miesięcznie, natomiast dodatek dla nauczycieli realizujących praktyczną naukę zawodu w szkołach specjalnych wrośnie o 50 złotych – z 220 na 270 zł. Nauczyciele pracujący w tak zwanych warunkach uciążliwych (dotyczy szkoły specjalnej) otrzymają dodatek w wysokości 550 zł miesięcznie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close