Legionowski: Nauczyciele nie doszli do porozumienia z rządem. Rozpoczął się strajk

Zdjęcie poglądowe, fot. pixabay.com

W poniedziałek (8.04) w większości szkół i przedszkoli z terenu powiatu legionowskiego rozpoczął się strajk nauczycieli. Dla uczniów oznacza to odwołane zajęcia dydaktyczne, a dla rodziców problem z zapewnieniem nad nimi opieki. Gdzie szukać informacji o przebiegu strajku?

Strajk nauczycieli rozpoczął się po długich i żmudnych negocjacjach z rządem, dotyczących postulatów płacowych. Do niedzielnego (7.04) wieczora nie było pewności, czy do nie go dojdzie, czy nie. Niestety, z powodu braku porozumienia, nauczyciele zdecydowali się rozpocząć akcję strajkową.

Samorządy gotowe na strajk

Samorządy powiatu legionowskiego już od kilku dni przygotowywały się na ewentualną akcję strajkową nauczycieli. Wydano odpowiednie zarządzenia oraz organizowano zajęcia dla uczniów. Wszystko po to aby zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców przerwa w pracy szkół była jak najmniej odczuwalna.

Legionowo

W stolicy powiatu legionowskiego do strajku przystąpiły wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez gminę za wyjątkiem Przedszkoli Miejskich numer 1, 3, 6, 9 i 11 oraz Żłobka Miejskiego. Dla uczniów pozostałych szkół i przedszkoli przygotowano specjalne zajęcia, które odbywać się będą w Arenie Legionowo, Miejskim Ośrodku Kultury, Muzeum Historycznym, Miejskiej Bibliotece Publicznej, a nawet w … Straży Miejskiej, gdzie zorganizowany zostanie dzień otwarty w monitoringu wizyjnym Centrum Komunikacyjnego.

Szczegółowy program zajęć dla uczniów i przedszkolaków oraz jego zmiany, w zależności od rozwoju sytuacji w szkołach, dostępny jest na stronie internetowej ratusza.

Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew

Także w innych gminach powiatu legionowskiego strajkuje większość szkół i przedszkoli. Podobnie jak w Legionowie, samorządy, w ramach swoich możliwości i kompetencji, organizują uczniom specjalne zajęcia. W Serocku odbywać się one będą w wybranych Szkołach Podstawowych, w Nieporęcie poza szkołami opiekę pełnić będą także należące do gminy instytucje kulturalno-sportowe. W Wieliszewie punkty opieki nad dziećmi zorganizowano w świetlicy w Krubinie oraz Hali Sportowej w Wieliszewie.

W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji w oświacie radzimy mieszkańcom uważne obserwowanie stron internetowych urzędów gmin. To tam przekazywane będą najważniejsze informacje dotyczące nie tylko dodatkowych zajęć dla uczniów, ale także co to przebiegu samego strajku nauczycieli.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Nauczyciele nie doszli do porozumienia z rządem. Rozpoczął się strajk"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *