Reklama

Legionowski

Legionowski: Na Bugu nadal wysoka woda

Reklama

Ciągle obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Serock i alarm przeciwpowodziowy w gminie Wieliszew. Sytuacja na rzekach jest na bieżąco monitorowana.

Reklama

fot. jezioro.zegrzynskie.pl

W ciągu ostatniej doby poziom wody w Bugu na terenie powiatu legionowskiego wzrósł o około 5 cm i nadal przekracza stan ostrzegawczy. Dobra wiadomość jest taka, że w punktach pomiarowych w górnym biegu rzeki w okolicach Wyszkowa wody powoli zaczynają opadać. Na Narwii w Orzechowie (gm. Serock) zanotowano kilkucentymetrowy wzrost poziomu wody, jednak w Ostrołęce w ciągu ostatniej doby odnotowano już niewielki jego spadek. W Górze (gm. Wieliszew) wzrost poziomu Narwi jest minimalny – w ciągu ostatniej doby wyniósł 2 cm.

W obecnej chwili nie ma zagrożenia powodzią, a komórki zarządzania kryzysowego, straże gminne i strażacy na bieżąco monitorują sytuację w terenie. Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Zarządu Zlewni Narwi w Dębem razem ze Strażą Gminną w Serocku prowadzą stałą obserwację i kontrolę stanu technicznego wałów (zapór bocznych) na odcinku Cupel – Kania Polska.

Na Wiśle poziom wody cały czas spada. Na tej rzece nie ma zagrożenia, woda jest dużo poniżej stanów ostrzegawczych. Nadal również utrzymywany jest niski poziom piętrzenia na zaporze w Dębem. Obecne napełnienie zbiornika w Dębem zapewnia znaczną rezerwę na przyjęcie dodatkowej masy wód.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close