Reklama

CiekawostkiLegio PomagamLegionowskiPo godzinachWiadomości

„Legionowski” Mikołaj w polskiej szkole na Ukrainie

Reklama

Słodycze, ubrania, zabawki książki i przybory szkolne – to prezenty, które zawiózł „legionowski” Święty Mikołaj dzieciom z polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie. Inicjatorami tej wspaniałej, przedświątecznej akcji byli państwo Elżbieta i Tadeusz Kaczyńscy, od lat wspierający Polaków mieszkających w tym kraju.

Reklama

– Wiemy, czego tam brakuje. Kto im pomoże, jak nie my? Mają do nas zaufanie, dlatego należy im pomagać – mówi Tadeusz Kaczyński, współorganizator akcji. Pani Elżbieta Kaczyńska dodaje, że zaangażowanie w zbiórkę przerosło jej oczekiwania. – Początkowo zbieraliśmy wśród znajomych, później dzięki internetowi dary przynosiło coraz więcej osób. Włączyli się harcerze, PCK i uczniowie Gimnazjum nr 4 w Legionowie – mówi pani Elżbieta.

Mościska to niewielka miejscowość, w której 1/3 mieszkańców jest polskiego pochodzenia. Do istniejącej od 14 lat polskiej szkoły uczęszcza 270 dzieci. Każdy z uczniów otrzymał w tym roku paczkę świąteczną – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miasta Legionowo.

/red, UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close