Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Legionowski: Michał Perl zdobył 7 złotych medali. Wielki sukces zawodnika UKS Delfin

Reklama

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników UKS Delfin Michał Perl zdobył aż 7 złotych medali podczas odbywającego się w miniony weekend (1-3.11) Pucharu Świata w zimowym pływaniu. Odbywające się na Łotwie zawody zgromadziły prawie 300 zawodników z 21 krajów.

Reklama

Michał Perl, podczas zawodów, wziął udział w 7 konkurencjach indywidualnych. Wszystkie ukończył z pierwszą lokatą, co przełożyło się na 7 złotych krążków. Nasz zawodnik próbował swoich sił także w sztafecie. W tym przypadku, trochę do podium zabrakło i ostatecznie konkurencję ukończył na 4 miejscu.

– Była to po raz kolejny dla mnie niesamowita przygoda. Pierwszy raz brałem udział w Pucharze Świata i oczywiście rezultaty cieszą, lecz bardziej cieszy mnie to, że tak duża liczba osób coraz to bardziej angażuje się w zimowe pływanie i chce spełniać moje marzenia. Jestem ambitnym zawodnikiem i chciałbym odwiedzić między innymi takie kraje jak Chiny czy Szwecja, gdzie rozgrywane są zawody z cyklu Pucharu Świata. To wszystko jest naprawdę nie do opisania – powiedział po startach zawodnik UKS Delfin Michał Perl.

W zawodach w sumie wzięło udział prawie 300 zawodników z 21 krajów, między innymi z: Chin, Brazylii, Argentyny czy z Chile. Temperatura powietrza podczas zawodów wynosiła około 3 stopni Celsjusza, a temperatura wody zaledwie 6 stopni. Zawody odbywały się na specjalnym 25-metrowym basenie utworzonym na rzece – „Lelupa”.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close