Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Mandaty i zatrzymane prawa jazdy. Bilans policyjnej akcji „Prędkość” (wideo)

Reklama

Czterdzieści mandatów i dwa zatrzymane prawa jazdy – to bilans czwartkowej (4.06) akcji „Prędkość” prowadzonej przez policjantów na drogach powiatu legionowskiego. W sumie, w godzinach od 6:00 do 22:00 funkcjonariusze skontrolowali 155 kierujących. Działania prowadzone były na różnych drogach powiatu, a miejsca kontroli były często zmieniane.

Reklama

Czwartkowe działania policji na drogach powiatu legionowskiego były częścią ogólnopolskiej akcji. Jak czytamy w policyjnym komunikacie głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, mundurowi zwracali uwagę na: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów czy przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, działania na terenie naszego powiatu trwały od godz. 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

W sumie policjanci z drogówki przeprowadzili 155 kontroli drogowych. Dla 40 kierujących kontrola zakończyła się mandatem i punktami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za zbyt dużą prędkość w terenie zabudowanym. Wykorzystane mierniki wykazały u nich przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, co zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz materiał wideo

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close