Legionowski: Kolejnych dwóch mieszkańców powiatu odpowie przed sądem za posiadanie marihuany

Fot. arch. Legio24.pl

W ostatnich dniach policjanci z terenu powiatu legionowskiego zatrzymali kolejne dwie osoby, przy których znaleziono zabronioną polskim prawem marihuanę. 22-letni Gabriel B. oraz 27-letni Artur B. już usłyszeli od funkcjonariuszy odpowiednie zarzuty. Przyznali się do posiadania środków odurzających i oczekują teraz na rozprawy sądowe.

– Pierwszy z mężczyzn, 22-letni Gabriel B. wpadł w ręce legionowskich kryminalnych w ubiegły piątek, przed godz. 19:00 na terenie Jabłonny. Zdradziło go nerwowe zachowanie podczas rutynowej czynności legitymowania. Bardzo szybko wyszło na jaw, że 22-latek ma przy sobie torebkę z marihuaną. Podczas przeszukania przeprowadzonego w domu mężczyzny policjanci również natrafili na susz roślinny. Zatrzymanie 27-letniego Artura B. miało natomiast miejsce w poniedziałek przed godz. 18.00, przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Policjant z wydziału prewencji legionowskiej komendy, pełniąc służbę z kursantami Centrum Szkolenia Policji postanowił podjąć interwencję wobec 27-latka. W czasie jej trwania funkcjonariusze ujawnili zielony susz roślinny, który Artur B. ukrył w skarpetce – relacjonuje przebieg policyjnych czynności podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

– Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Obaj przyznali się do winy. Teraz o ich losie zdecyduje Sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka legionowskich policjantów.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Kolejnych dwóch mieszkańców powiatu odpowie przed sądem za posiadanie marihuany"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *