Legionowski: Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich spowodował kolizję

Fot. arch. policja.pl

W poniedziałek (3.07) policjanci z terenu powiatu legionowskiego zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu napojów wyskokowych. Rekordzista miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Jacek W. oraz Tomasz S. odpowiedzą teraz za jazdę po pijanemu. Grozi im do 2 lat więzienia.

– Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów podczas zdarzenia drogowego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, od razu wyczuli od jednego z kierujących charakterystyczną woń. Badanie alkomatem wykazało, że Jacek W. ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie”. Dodatkowo będzie musiał ponieść konsekwencje spowodowania kolizji drogowej.

Kolejny z mężczyzn został zatrzymany na DK61, po telefonicznym zgłoszeniu od innych uczestników ruchu drogowego. Jak informowali świadkowie, mężczyzna jechał swoim peugeotem „od prawa do lewa”. Na miejsce został wysłany patrol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna – 41-letni Tomasz S. – ma w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Obu zatrzymanym grozi utrata prawa jazdy oraz 2-letnia kara więzienia.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich spowodował kolizję"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *