Legionowski: Kolejne pieniądze na własną działalność gospodarczą. Ruszają programy Urzędu Pracy

Starostwo Powiatowe w Legionowie, Fot. arch. Legio24

Wraz z początkiem września Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie uruchomi dwa programy, które pomogą osobom obecnie bezrobotnym powrót na rynek pracy, w postaci założenia własnej działalności gospodarczej. W sumie przewidziano do rozdysponowania 19 dotacji.

Oba programy startują w poniedziałek (5.09). Z pierwszego z nich będą mogły skorzystać osoby bezrobotne do 30 roku życia. W tym przypadku przewidziano udzielenie 6 dotacji. Z kolei drugi program skierowany jest do osób bezrobotnych, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w więc do:

  • osób długotrwale bezrobotnych,
  • powyżej 50 roku życia,
  • korzystających ze świadczeń pomocy społecznej,
  • posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia,
  • posiadających dziecko niepełnosprawne, do 18 roku życia,
  • osób niepełnosprawnych.

Z tego programu będzie mogło skorzystać 13 osób.

Uwaga – nabór wniosków trwać będzie, w obu przypadkach, tylko 5 dni. Dokumenty będą przyjmowane przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w dniach od 5 do 9 września. Czasu na przygotowanie wniosku jest więc bardzo mało.

Zwrot kosztów zatrudnienia młodego pracownika

Przypominamy również o trwającym od 10 sierpnia, specjalnym programie dla już działających przedsiębiorców. Do wyczerpania limitu środków trwa w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legionowie nabór wniosków dotyczących możliwości zwrotu części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu zatrudnienia skierowanego bezrobotnego do 30 roku życia. Z tej dotacji może skorzystać w sumie 15 pracodawców.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich programów udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie, ul. Sikorskiego 11 – III piętro. Numery telefonów: 22 764 03 11 lub 22 764 03 12.

Nie chcesz zakładać firmy? Znajdź dobrą pracę!

Od kilku miesięcy w Polsce padają rekordy niskiego bezrobocia. Jest ono mniejsze niż na początku transformacji ustrojowej, czyli w 1991 roku. To oznacza tylko jedno. Rynek pracy stał się „rynkiem pracownika” i to on dyktuje teraz warunki swojemu pracodawcy. Może więc warto wykorzystać tę wyjątkową sytuację i poszukać sobie po prostu ciekawej pracy? Pracy, która spełni nasze oczekiwania, pasje i pozwoli się zrealizować. Jej znalezienie nie jest teraz trudne. Na potencjalnych pracowników czekają setki, jeśli nie tysiące ogłoszeń od różnorodnych pracodawców.

Ogłoszenia sprawdzonych firm znaleźć można na wiele sposobów. Jednym z nich jest naturalnie Urząd Pracy, kolejnym – dającym większe możliwości wyboru – jest Internet. Przeglądając jednak ogłoszenia „o pracę” w sieci musimy zachować ostrożność. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych stron i portali internetowych, od lat zajmujących się tym tematem. Na szczególną uwagę zasługuje Portal Pracuj.pl. Na jego stronach znajdziecie nie tylko setki ogłoszeń różnych pracodawców z terenu powiatu legionowskiego i najbliższej okolicy, ale także stworzycie profesjonalne CV, przeczytacie wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, uzyskacie informację o tym ile możecie zarobić na danym stanowisku pracy a po rejestracji uzyskacie dostęp do specjalnie dla Was wybranych ofert pracy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Kolejne pieniądze na własną działalność gospodarczą. Ruszają programy Urzędu Pracy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *