Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowski: Kino Otwarte na Sztukę już 23 kwietnia. Co zobaczymy tym razem?

Reklama

W najbliższy piątek (23.04) Powiatowa Instytucja Kultury zaprosi mieszkańców powiatu legionowskiego na czwarte z kolei spotkanie w ramach cyklu „Kino Otwarte na Sztukę”. Tym razem będziemy mogli zobaczyć film Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż”. Zapisy na seans on-line już trwają.

Reklama

Akcja filmu obejmuje jeden dzień z życia Pietera Bruegla Starszego (w tej roli Rutger Hauer), niderlandzkiego malarza i rysownika, słynącego przede wszystkim ze swych pejzaży i scenek rodzajowych. Tego dnia, roku Pańskiego 1563, artysta obserwuje swoje otoczenie i zbiera szkice do planowanego obrazu pt. „Droga krzyżowa”.

„Młyn i krzyż” jest swego rodzaju artystycznym eksperymentem. Dzięki zastosowaniu techniki komputerowej twórcy filmu zabierają widzów do wnętrza obrazu flamandzkiego mistrza, byśmy razem z nim mogli przejść proces tworzenia.

„Lech Majewski na swój sposób od lat stara się w swoich filmach wyrażać niewyrażalne: poezji, refleksji filozoficznej, hermetycznej duchowości, tęsknotom metafizycznym – nadać wizualny kształt. Pozostaje też jednym z nielicznych współczesnych artystów, którzy swoją twórczością mają odwagę bronić kategorii piękna”. (Magdalena Lebecka, „Kino” nr 3/2011)

Gościem rozmowy po filmie będzie sam Lech Majewski – reżyser i scenarzysta (w tym także teatralny i operowy), poeta, prozaik i malarz.

Pokaz filmu zaplanowano na piątek, 23 kwietnia 2021 r., na godz. 19.00. Natomiast o godz. 21.00 odbędzie się rozmowa Magdaleny Felis z Lechem Majewskim. Będzie ją można zobaczyć na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: “MŁYN” na adres: [email protected] do 22.04.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button