Legionowski: Kierowcy poczuli wiosnę? 11 kolizji w weekend

Fot. arch. Legio24.pl

Od piątku do niedzieli (5-7.02) policjanci odnotowali na drogach powiatu legionowskiego aż 11 kolizji drogowych. Na szczęście nie były one groźne dla kierujących i pasażerów pojazdów, ale ich liczba wskazywać może, że wiosenna pogoda uśpiła czujność siadających za kierownicę.

Słoneczna aura i sucha nawierzchnia sprawiają, że kierowcy czują się „za kółkiem” pewniej. Dociskają pedał gazu wierząc, że dobre warunki pogodowe uchronią ich na przykład przed poślizgiem. Nic bardziej mylnego. W ciągu ostatnich trzech dni w powiecie legionowskim doszło do 11 kolizji drogowych.

W piątek (5.02), kiedy aura nie była jeszcze sprzyjająca policjanci odnotowali tylko jedną kolizję – w Legionowie na Sowińskiego. Reszta miała miejsce w weekend. W sobotę stróżów prawa wezwano do 6 zdarzeń drogowych. 3 z nich miały miejsce w Legionowie i po jednym w Chotomowie, Zabłociu oraz Michałowie – Reginowie. W niedzielę doszło do 4 stłuczek. Jedna z nich miała miejsce na DK61 w Jabłonnie, a pozostałe 3 na drogach w gminie Nieporęt.

Jak informuje naszą redakcję nadkom. Artur Bartczak, rzecznik prasowy KPP Legionowo na szczęście w wyniku weekendowych zdarzeń na drogach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Każda kolizja zakończyła się postępowaniem mandatowym, w którym funkcjonariusze uszczuplili portfele kierowców na kwoty od 200 do 350 złotych.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Kierowcy poczuli wiosnę? 11 kolizji w weekend"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *