Reklama

LegionowskiTelekomunikacja dla CiebieWiadomości

Legionowski: Kara dla JMDI. Czy usuną światłowody ze studzienek Orange?

Reklama

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że podwarszawski operator telekomunikacyjny – działająca także w powiecie legionowskim firma JMDI Jacek Maleszko – musi zapłacić karę za niewywiązanie się z obowiązku usunięcia kabli z kanalizacji technicznej Orange. Sąd nakazał także firmie JMDI zapłacić na rzecz Orange ponad 305 tys. zł wraz z odsetkami oraz zwrócić koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama

JMDI w wyniku rozwiązania umów dzierżawy kanalizacji technicznej jest zobowiązany do deinstalacji kabli światłowodowych w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach, m.in. w Legionowie, Markach, Ząbkach, Chotomowie, Radzyminie, Serocku, Jabłonnie, Łomiankach, Pruszkowie, Piastowie i Piasecznie. Łączna długość tych kabli sięga 220 km.

W kwestii działań JMDI wypowiedział się także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wydając decyzję ustalającą warunki dostępu JMDI do kanalizacji technicznej Orange Polska.

UKE oceniło, że w tej sprawie zachodzą okoliczności uzasadniające interwencję z jego strony. Wziął pod uwagę przypadki bezumownego korzystania przez JMDI z infrastruktury kablowej Orange, zaciąganie kabli telekomunikacyjnych do kanalizacji bez nadzoru, dewastację infrastruktury i zaleganie z płatnościami. Dlatego w wydanej decyzji UKE w znacznej części przychylił się do wniosku Orange o modyfikację postanowień umowy ramowej pomiędzy operatorami i zaostrzył kary umowne oraz zasady zabezpieczeń.

Jak ta decyzja wpłynie na klientów JMDI z terenu powiatu legionowskiego? Tego jeszcze nie wiemy. Redakcja Legio24.pl poprosiła firmę JMDI o komentarz w tej sprawie. Gdy tylko do nas dotrze, opublikujemy go na naszych łamach.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Nie masz pojęcia Kamilu o temacie. Także o procedurze sądowej. Mam nadzieję, że zmądrzejesz.

  2. Decyzja sądu, na szczęście nieprawomocna, jest otworzeniem furtki do niszczenia przez monopolistę mniejszych firm.
    Mam nadzieje, że firma odwoła się od tej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close