Legionowski: Jakie drogi do remontu?

Jagiellońska i Parkowa w Legionowie oraz Kościelna w Łajskach – to główne priorytety Starostwa Powiatowego w Legionowie na rozpoczynający się właśnie sezon remontów dróg i ulic. Nie zabraknie także innych, mniejszych napraw.

fot. skyscrapercity.com

Niewątpliwie największą inwestycją drogową realizowaną w 2013 roku przez Starostwo będzie remont ciągu ulic Jagiellońskiej i Parkowej w Legionowie wraz z skrzyżowaniami ulic Parkowej i Sobieskiego oraz Sobieskiego i Lwowskiej. Szacunkowy koszt tej wielkiej inwestycji to 9 mln zł, z czego 3 mln będą pochodzić z budżetu Powiatu Legionowskiego, 3 mln to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. “schetynówka”) i 3 mln dofinansowania z budżetu Miasta Legionowo. Inwestycja, której głównym celem jest poprawa komfortu jazdy i bezpieczeństwa, obejmie również budowę miejsc parkingowych oraz zastosowanie rozwiązań, dzięki którym w najbardziej niebezpiecznych miejscach ruch pieszy zostanie maksymalnie odseparowany od kołowego. Przy Szkole Podstawowej nr 2 powstanie przystanek autobusowy z zatoką oraz obustronny chodnik i ścieżka rowerowa. Prace mają ruszyć w pierwszej połowie roku i zakończyć się w listopadzie. Największych utrudnień w ruchu należy się spodziewać jednak w wakacje.

Drugą ważną inwestycją drogową realizowaną przez Starostwo ma być remont Kościelnej w Łajskach, gmina Wieliszew. Kościelna ma być remontowana od granicy z Legionowem, aż do kościoła w Wieliszewie. Wyremontowana ma zostać także wieliszewska ulica Niepodległości od Drogi Wojewódzkiej nr 631 do Przedpełskiego. W budżecie Powiatu Legionowskiego zarezerwowane jest na tę inwestycję 4,9 mln zł, Powiat złożył wniosek o dofinansowanie planowanych prac z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa opiewający na kwotę 4,9 mln zł, także gmina Wieliszew zadeklarowała dofinansowanie inwestycji. Czy remont zostanie wykonany w zaplanowanym przez władze zakresie, tego jeszcze nie wiadomo. Zakres robót, jakie zostaną zrealizowane będzie zależał od tego czy i w jakiej wysokości powiat uzyska dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, wariant minimum to przebudowa samego mostu, na co został już ogłoszony przetarg.

Starostwo Powiatowe w Legionowie przeznaczyło także 1 mln złotych na tak zwane remonty cząstkowe innych ulic, które znajdują się pod powiatową administracją. Będą to głównie naprawy dziurawych nawierzchni.

/wł/

1 raz komentowano artykuł "Legionowski: Jakie drogi do remontu?"

  1. Ciekawe dlaczego stracił stanowisko i gdzie teraz będzie pracował??

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *