Legionowski: Internauci nie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń? Tylko kilka zgłoszeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - widok na Powiat Legionowski

Z początkiem lipca na dobre ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej mieszkańcy mogą zgłaszać uciążliwe dla nich przestępstwa i wykroczenia i tym samym stworzyć listę najbardziej – ich zdaniem – niebezpiecznych miejsc w swojej okolicy. Jak do tej pory na mapie pojawiło się zaledwie 5 potwierdzonych zgłoszeń z terenu powiatu legionowskiego. Czy to oznacza, że internauci nie wierzą w nowe rozwiązanie policji, a może w powiecie jest po prostu bezpiecznie?

Na początku miesiąca mieszkańcy powiatu legionowskiego otrzymali kolejny oręż do walki z drobną przestępczością i wykroczeniami, których występowanie jest bardzo uciążliwe. Mogą, za pomocą specjalnej Mapy Zagrożeń zgłosić funkcjonariuszom policji ich występowanie na danym terenie. – Od chwili otrzymania zgłoszenia policjanci mają 5 dni na jego potwierdzenie. Jeśli mundurowi stwierdzą, że zjawisko faktycznie występuje rozpoczynają działania mające jemu przeciwdziałać – mówi naszej redakcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo. – Informacja o wykroczeniach lub przestępstwach popełnianych na danym terenie znika z mapy po jego skutecznym wyeliminowaniu – dodaje. Obecnie na Mapie Zagrożeń znajdziemy 5 potwierdzonych zgłoszeń internautów z terenu naszego powiatu.

Skąd pochodzą zgłoszenia?

Dwa spośród 5 zgłoszeń pochodzą z miejscowości Stanisławów Drugi (gmina Nieporęt), gdzie na początku lipca mieszkańcy odnotowali występujące uciążliwie przekroczenia prędkości na ul. Wolskiej. Przekroczenia dozwolonej prędkości zauważyli również mieszkańcy ul. Kwiatowej w Legionowie. O nieprawidłowym parkowaniu zaalarmowali natomiast stróżów prawa mieszkańcy jabłonowskiego os. Przylesie.

Jak korzystać z Mapy?

Korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo proste. Wystarczy wejść na TĘ STRONĘ INTERNETOWĄ i zaakceptować regulamin. Następnie możemy w wyszukiwarkę wpisać nazwę Legionowo i mapa powiększy się, obejmując mniej więcej teren powiatu legionowskiego. Na mapie pojawią się także punkty z liczbami. Klikając w nie zobaczymy jakiego typu wykroczenia lub przestępstwa zgłosili okoliczni mieszkańcy oraz to, czy zostały one potwierdzone przez policję. W lewym dolnym roku, znajduje się także przycisk oznaczony symbolem „+”. Po kliknięciu w niego będziemy mogli dodać własne zgłoszenie.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowski: Internauci nie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń? Tylko kilka zgłoszeń"

  1. JohnRambho | 12/07/2016, godz. 11:26 |

    Policji polecam stanąć NIEOZNAKOWANYM radiowozem na parkingu wzdłuż cmentarza w Wieliszewie, tuz przy skrzyżowaniu z PSB Mrówka i sprawdzać wideo-rejestratorem prędkości kierowców oraz dzikie manewry wyprzedzania na podwójnej ciągłej przed skrzyżowaniem itd itp

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *