Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowski: Gdzie na plażę?

Reklama

Kiedy przychodzi gorący weekend, wiele osób myśli o tym, by wybrać się na plażę. Jakie najpopularniejsze miejsca mamy do wyboru w powiecie legionowskim oraz gdzie bezpieczeństwa strzegą ratownicy, o tym poniżej.

Reklama

Serock

Fot. UMiG SerockPlaża w Serocku, Fot. UMiG Serock

Bardzo dobrze wyposażone jest kąpielisko w Serocku przy ulicy Retmańskiej (zobacz na mapie). Pierwszą rzeczą, na jaką z pewnością zwrócą uwagę przyjezdni jest duża liczba bezpłatnych miejsc parkingowych. Magistrat zachęca także, by auta pozostawiać na miejskim rynku.

Do dyspozycji plażowiczów jest płatna wypożyczalnia kajaków i rowerów, na których można zwiedzić okolicę, a ponadto bezpłatne dwa stoły do pingponga, boiska do siatkówki i koszykówki, zewnętrzna siłownia i toalety. Na odpoczynek na serockiej plaży nie będą narzekały również dzieci, dla których przygotowano m.in. place zabaw, w tym jeden wodny.

Bezpieczeństwo: Plaża będzie strzeżona przez WOPR dopiero w drugiej połowie czerwca – tylko w weekendy (20 i 21 oraz 27 i 28 czerwca). W lipcu i sierpniu strzeżona będzie codziennie. Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Nieporęt

Fot. UG NieporętPlaża w Nieporęcie, Fot. UG Nieporęt

Miłośnikom długiego wylegiwania się na plaży i pływania pod chmurką powinno przypaść do gustu kąpielisko w Nieporęcie (zobacz na mapie), czyli tzw. Dzika Plaża.

Na tych, którzy chcą spędzać czas aktywnie czekają dwa boiska do siatkówki i zewnętrzna siłownia. Na dzieci oprócz tradycyjnych plażowych rozrywek czeka odpowiednio przygotowany plac zabaw, niestety w tym wypadku w wersji suchej. Na terenie obiektu znajdują się także toalety (w tym dla niepełnosprawnych), przebieralnia oraz natryski.

Bezpieczeństwo: Plaża strzeżona będzie przez ratowników WOPR dopiero od soboty (27.06) aż do końca wakacji. Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Wieliszew

Fot. UG WieliszewPlaża w Wieliszewie, Fot. UG Wieliszew

Plaża w Wieliszewie (zobacz na mapie) powinna przypaść do gustu zarówno tym, którzy chcą popływać w rzece, jak i tym którzy chcą wybrać się na piknik. Również ci, którzy mają ochotę sobie pospacerować nad wodą znajdą tu coś dla siebie. Zmotoryzowani będą mogli zostawić swoje samochody na bezpłatnym, choć nieasfaltowanym parkingu.

Nad formą plażowicze mogą pracować nie tylko pływając, ale także korzystając ze znajdującego się na miejscu boiska do siatkówki. Ci, którzy lubią mniej intensywne ćwiczenia mogą natomiast pograć w ping ponga na 2 stacjonarnych stołach. Natomiast plażowicze, którzy preferują jeszcze bardziej pasywny odpoczynek mogą urządzić sobie piknik na znajdującej się pobliżu polance. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. W Wieliszewie nie brakuje także wypożyczalni rowerów wodnych, na pokładzie których można podziwiać uroki lokalnej przyrody.

Bezpieczeństwo: Plaża strzeżona przez ratowników WOPR od soboty (13.06) do końca wakacji. Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Warto znać kilka zasad

Pamiętajmy, aby pływać w miejscach strzeżonych i przeznaczonych specjalnie do tego celu. Kąpieli należy zażywać w wodzie tak głębokiej i w takiej odległości od brzegu, która odpowiada naszym realnym możliwościom pływackim. Nigdy nie powinniśmy też przekraczać wyznaczonych na kąpielisku stref. Pamiętajmy także, aby kąpać się w miejscach dobrze sobie znanych. Na kąpieliskach niestrzeżonych nie wolno odpływać od brzegu dalej niż 50 m. Dlaczego? Bo większa odległość znacznie wydłuża czas ewentualnej akcji ratunkowej prowadzonej przez osoby postronne lub całkowicie ją uniemożliwia. Maleją również szanse dostrzeżenia wypadku tonięcia. Pod żadnym pozorem nie wolno pływać w miejscach zakazanych, o czym informują odpowiednie tablice, a także na odcinkach szlaków że­glugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.

Zalecana temperatura wody do kąpieli i pływania to nie mniej niż 18°C (optymalna to 22-25°C). Jeśli temperatura wody jest niższa od 14°C odradzamy zażywania w niej kąpieli.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close