Legionowski: Jak dobrze zabezpieczyć dom przed wakacyjnym wyjazdem?

Fot. pixabay.com

Przed nami szczególny okres w ciągu roku – wakacje. To właśnie w tym okresie najczęściej wyjeżdżamy na urlopy pozostawiając nasz dobytek na dłuższy czas. Jak najlepiej zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie przed złodziejami? Jak ustrzec się nieprzyjemnej niespodzianki po powrocie? Kilka rad ma dla mieszkańców powiatu legionowskiego Komenda Powiatowa Policji.

Jak informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo istnieją cztery podstawowe zasady bezpieczeństwa dla osób pozostawiających swój dobytek na dłuższy czas:

  • Znajdź zaufaną osobę, która zaopiekuje się Twoim domem np. zapali wieczorem światło, opróżni skrzynkę pocztową.
  • Dobry sąsiad to skarb – porozmawiaj z nim, aby przypilnował Twojego dobytku, a w razie podejrzanej sytuacji np. hałasu za ścianą nie wahał się powiadomić Policji.
  • Zastosuj solidne środki techniczne np. patentowe zamki w drzwiach, zabezpieczenia przeciwwyważeniowe, blokady klamek okiennych, oświetlenie zewnętrzne, system alarmowy, rolety antywłamaniowe oraz okratowanie okien piwnicznych i na parterze.
  • Nie pozostawiaj kosztowności czy większej ilości gotówki w domu. Cenne przedmioty najlepiej zdeponować jest w banku.

Jak zaznacza podkom. Kuligowska ważne jest także to, abyśmy ostrożnie informowali o naszych wakacyjnych planach na portalach społecznościowych. Starajmy się także nie publikować zdjęć, czy informacji, które wskazywałyby, że jesteśmy osobą zamożną, posiadającą drogie sprzęty. – To zaproszenia dla złodzieja – ostrzega rzecznik legionowskich policjantów.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Jak dobrze zabezpieczyć dom przed wakacyjnym wyjazdem?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *