Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowski: Wkrótce kolejna edycja bezpłatnych badań mammograficznych

Reklama

Już niebawem mieszkanki powiatu legionowskiego po raz kolejny będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Tym razem mammobus pojawi się w Legionowie oraz w Serocku.

Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne organizowane przez LUX MED odbędą się:

  • 6 i 7 maja maja przed ratuszem w Legionowie,
  • 10 maja przy Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku.

Badania przeznaczone są dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne?

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. – Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close