Legionowski: Biuro Rzeczy Znalezionych w Starostwie. Jak korzystać?

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Jeśli znalazłeś lub zgubiłeś jakąś rzecz na terenie powiatu legionowskiego, możesz skorzystać z usług działającego w Starostwie Powiatowym Biura Rzeczy Znalezionych. Depozyt, czyli przechowywanie znalezionych przedmiotów jest bezpłatne, podobnie jak ich oddanie i odebranie.

Jakie przedmioty można przekazać?

Do depozytu przyjmowane są rzeczy znalezione na terenie powiatu legionowskiego w tym również pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności, przedmioty o wartości naukowej lub artystycznej. Biuro nie przyjmuje rzeczy znalezionych, których posiadanie wymaga pozwolenia (np. broń, amunicja, materiały wybuchowe) ani dowodów osobistych i paszportów. Niezwłocznie oddaje je najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia – zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje.

Jak odebrać swój przedmiot?

Warunkiem wydania depozytu osobie uprawnionej jest złożenie jego szczegółowego opisu lub przedstawienie dokumentów potwierdzających prawo własności. Osoba zgłaszająca się po odbiór rzeczy składa pisemne oświadczenie o zagubieniu rzeczy z podaniem daty i miejsca utraty oraz opisem rzeczy lub przedkłada dokumenty potwierdzające prawo własności.

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje?

Szczegółowe informacje dotyczące pracy biura można uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie przy ul. W Sikorskiego 11 lub pod numerem tel. 22 764 04 71.

Wykaz rzeczy znajdujących się w depozycie Biura jest dostępny TUTAJ.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: Biuro Rzeczy Znalezionych w Starostwie. Jak korzystać?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *