Legionowski: Bilety ZTM będą tańsze. Miesięczny o 30 złotych

Bilety ZTM będą tańsze, Fot. ZTM Warszawa

Miasto Stołeczne Warszawa wprowadzi zmiany cen biletów okresowych obowiązujących w pojazdach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Jeśli Rada Warszawy przychyli się do propozycji ekipy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, za bilet 30-dniowy, obowiązujący w I i II strefie zapłacimy o 30 złotych mniej, a za 90-dniowy o 76 złotych mniej. W nowej taryfie biletowej pojawią się także nowe rodzaje biletów – przesiadkowy grupowy oraz 3- dniowy.

– Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu – powiedziała w piątek (3.03) Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Jakie ceny biletów?

Bilet 30 dniowy, ważny w I i II strefie kosztuje obecnie 210 złotych, po obniżce jego koszt wyniesie 180 złotych. Bilet 90-dniowy, ważny w I i II strefie, kosztujący obecnie 536 złotych, będzie kosztował 460 złotych.

Ale to nie wszystko – chwalą się w komunikacie władze Warszawy i Zarząd Transportu Miejskiego. – Dotychczasowa oferta biletowa zostanie rozszerzona. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Będzie to z pewnością duże ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasować jeden lub dwa kartoniki. Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa). Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres czasu). Bilety będą kodowane na specjalnych Warszawskich Kartach Miejskich lub będą dostępne w innej formie uzgodnionej z organizatorem.

Decyzję o wprowadzeniu powyższych zmian mają podjąć Radni Miasta Stołecznego Warszawy. Kiedy? Na razie nie wiadomo.

/red/

3 razy komentowano artykuł "Legionowski: Bilety ZTM będą tańsze. Miesięczny o 30 złotych"

  1. co za ukłon w stronę mieszkańców miejscowości podwarszawskich. Szkoda,że pani HGW nie słuchała wcześniej naszych głosów. Gdzie była do tej pory. Nie obchodziło jej, że płaciliśmy prawie dwa razy więcej niż mieszkańcy Warszawy.

  2. Ha ha ha 🙂 Ciekawe czy jest to ratowanie własnych 4 liter przed wyborcami czy podkładanie świni nadchodzącej władzy, która będzie się musiała wycofać żeby dać radę finansowo.
    Tak o to po zostawi po sobie gnój byle dopiec drugiej stronie 🙂

  3. Władze W-wy przestraszyły się, że podwarszawskie miejscowości będą chciały wejść do “metropolii”?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *