ReklamaNajważniejszeWiadomości

Legionowski: Robert Wróbel zrezygnował. Kto nowym starostą?

Reklama

Robert Wróbel złożył rezygnację z zajmowanej przez siebie funkcji starosty legionowskiego. Oświadczenie w tej sprawie opublikował na profilu w portalu społecznościowym Facebook w poniedziałek (27.04). Nowym starostą powiatu został Sylwester Sokolnicki, były burmistrz Miasta i Gminy Serock.

Reklama

Jak czytamy w oświadczeniu Roberta Wróbla decyzja o rezygnacji z funkcji starosty została podjęta już kilka miesięcy temu. Jej wykonanie zostało jednak wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa. Poniżej w całości publikujemy oświadczenie byłego już starosty:

Oświadczenie Roberta Wróbla

“Drodzy Sąsiedzi i Mieszkańcy powiatu.

Na początku tego roku zdecydowałem się na zmianę w swoim życiu zawodowym i podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji starosty. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wstrzymałem się z realizacją tej decyzji, aż ustabilizowana zostanie sytuacja w naszym powiecie.

W tym czasie podjąłem szereg działań, które zapewniły bezpieczeństwo pracownikom i mieszkańcom. Wyzwaniem była koordynacja pracy służb, praca ratownictwa medycznego, czy wreszcie bezpieczna praca urzędu i podległych powiatowi jednostek.

Do zakończenia pandemii jeszcze daleko, ale wszystkie najważniejsze zmiany w obliczu tego kryzysu zostały przeprowadzone.

Sprawność działania powiatowego sanepidu, policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dowiodła odpowiedzialności ludzi i dobrego przygotowania do każdej, także ekstremalnej sytuacji. Obecnie administracja powiatowa przygotowuje się do stopniowego otwierania urzędu i przywracania pełnej obsługi mieszkańców.

Niemal dekadę, jako wicestarosta i starosta, z radnymi i pracownikami powiatu, spełniałem marzenia o zmianie jakości życia mieszkańców w tym miejscu, o które przyszło nam się wspólnie troszczyć. Uruchomiliśmy ambulatorium, a już wkrótce jego rolę przejmie budowany przez MON szpital w Legionowie. Powstało Powiatowe Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i ruszyła rewitalizacja kolei do Zegrza. Cały powiat będzie także bezpieczniejszy dzięki wałom przeciwpowodziowym na Wiśle i nowoczesnej Strażnicy Straży Pożarnej w Legionowie.

Nowy starosta, będący członkiem rady powiatu, z pewnością uszanuje wypracowaną wspólnie z mieszkańcami aktualną strategię rozwoju. Niezależnie od tego, kto uzyska zaufanie radnych i zostanie starostą, jako bezpartyjny radny będę go wspierał całym swoim doświadczeniem. Będę nadal realizował swój obowiązek reprezentowania mieszkańców, pozostając zawsze do Państwa dyspozycji.

/Robert Wróbel, 27 kwietnia 2020 r./”

Następca Jana Grabca

Robert Wróbel starostą powiatu legionowskiego był od 27 lipca 2015 roku. Zastąpił Jana Grabca, który w owym czasie objął funkcję wiceministra w resorcie Administracji i Cyfryzacji.

Sokolnicki nowym starostą

Sylwester Sokolnicki. Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Rada Powiatu Legionowskiego wybrała już następcą Wróbla. Nowym starostą został Sylwester Sokolnicki, były burmistrz Serocka.

– Funkcja starosty wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie radni, powierzając mi tę misję. Mogę zapewnić, że wykorzystam swoje doświadczenie, zarówno to zdobyte w zarządzaniu gminą Serock, jak i to, o które wzbogaciłem się już w samorządzie powiatowym, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Z przykrością żegnam jako członka zarządu Roberta Wróbla i cieszę się, że miałem szansę z nim współpracować. Obaj wyznajemy te same wartości co do jakości i skuteczności działania, jak i kierunków rozwoju powiatu. Szanuję jednak jego decyzję i wiem, że nadal będziemy mieć w nim wsparcie – mówił Sylwester Sokolnicki tuż po wyborze na stanowisko starosty.

Kurs bez zmian

Nowy starosta już zapowiedział, że rewolucyjnych zmian w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego nie będzie. Podobnie ma być z priorytetami samorządu powiatowego.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close