Legionowski: 8,5 mln zł na walkę z bezrobociem

Fot. sxc.hu

Prawie 6 milionów złotych dotacji z funduszy unijnych otrzymał Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Legionowie. Dzięki temu na walkę z bezrobociem – łącznie z pieniędzmi z Funduszu Pracy –  przeznaczono w tym roku blisko 8,5 miliona złotych. Docelowo z pozyskanych pieniędzy skorzysta niemal pół tysiąca bezrobotnych.

fot. sxc.hufot. sxc.hu

Środki przeznaczone są na dwie formy pomocy dla zarejestrowanych w pośredniaku mieszkańców powiatu legionowskiego. Przede wszystkim PUP umożliwia bezrobotnym podjęcie płatnego stażu, który daje szanse na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz na podniesie swoich kwalifikacji. Drugą formą pomocy jest możliwość ubiegania się o bezzwrotną dotację z Urzędu Pracy na podjęcie własnej działalności gospodarczej. I tak w tym roku planowane jest zorganizowanie 360 staży oraz dofinansowanie uruchomienia przez bezrobotnych  110 nowych firm.

Jak twierdzą urzędnicy, program pomocowy realizowany przez legionowski PUP już przynosi pierwsze efekty. Statystyki  przez nich prezentowane  wskazują, że ponad 70% osób, które skorzystały ze wsparcia Urzędu Pracy, znalazło zatrudnienie lub otworzyło własną działalność gospodarczą.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: 8,5 mln zł na walkę z bezrobociem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *