Reklama
KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowski: 27 marca kolejna odsłona Kina Otwartego na Sztukę. Co zobaczymy?

Reklama

W najbliższą sobotę (27.03) Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejną odsłonę „Kina Otwartego na Sztukę”. Tym razem mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli zobaczyć film dokumentalny „Pina”, będący swego rodzaju hołdem dla twórczości wybitnej niemieckiej choreografki Piny Bausch (1940-2009). Projekcja filmu odbędzie się w internecie. Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy się wcześniej zapisać.

Reklama

„«Pina» nie jest biografią (…) choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości ‒ uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki ‒ «Święto wiosny», «Vollmond» i «Caf Miler». Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało. «Pina nauczyła mnie, że nie trzeba zalewać widzów potokami słów ‒ mówi autor dokumentu. ‒ Otworzyła mi oczy na to, ile można zakomunikować gestem albo poprzez stworzenie odpowiedniej przestrzeni»”. (materiały prasowe)

Gościem spotkania po seansie będzie Katarzyna Kozyra – rzeźbiarka, autorka instalacji i filmów wideo, czołowa reprezentantka nurtu sztuki krytycznej, a w kontekście prezentowanego filmu: autorka wideo-instalacji „Święto wiosny”.

„Pina”, seans online: 27 marca 2021 r. (sobota), godz. 19.00 (obowiązują zapisy)

Rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Katarzyną Kozyrą: 27 marca 2021 r., godz. 21.00 (po filmie) – na profilu facebookowym PIK (https://www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury/)

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: “PINA” na adres: [email protected] do 26.03.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close