Legionowski: 16 kolizji i 19 kierujących po alkoholu – bilans długiego weekendu

Fot. arch. Legio24.pl

Tradycyjnie już legionowscy policjanci podsumowali długi weekend. Choć w sumie ocenili go jako bezpieczny, to jednak odnotowano aż 16 kolizji drogowych. Zatrzymano także kilkunastu kierujących po alkoholu oraz 2 osoby, które kierowały pojazdami pomimo sądowego zakazu.

Dla legionowskiej drogówki zakończony właśnie długi, sierpniowy weekend był bardzo pracowity. Policjanci odnotowali bowiem aż 16 kolizji drogowych. Kontrole stanu trzeźwości pozwoliły na zatrzymanie 19 kierujących po alkoholu. 3 z nich usiadło za kierownicą, a 16-tu wsiadło na rower. Dodatkowo funkcjonariuszom udało się zatrzymać 2 osoby, które prowadziły pojazdy mechaniczne pomimo sądowego zakazu.

Legionowo: Pijani wjechali w ogrodzenie. Jeden z nich wpadł podwójnie

W poniedziałek (15.08), po godzinie 17.00 policjanci legionowskiej drogówki zostali wezwani do kolizji, która wydarzyła się przy ul. Gdańskiej w Legionowie. Kierujący volkswagenem stracił tam panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowany samochód marki opel. Jak informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, w aucie, które doprowadziło do kolizji znajdowało się dwóch mężczyzn. – Obaj nie przyznawali się do kierowania pojazdem i obaj byli pijani. Jeden z nich miał 2,4, drugi natomiast 1,4 promila alkoholu w organizmie. Legionowscy śledczy ustalą teraz, który z mężczyzn popełnił to przestępstwo drogowe – mówi podkom. Kuligowska. Co najdziwniejsze, jeden z mężczyzn biorących udział w tej kolizji miał już tego dnia „przyjemność” spotkać legionowskich policjantów. Około godz. 2:00 w nocy 28-letni Rafał S. został zatrzymany tym samym volkswagenem na ul. Jagiellońskiej. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma on w organizmie przeszło promil alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: 16 kolizji i 19 kierujących po alkoholu – bilans długiego weekendu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *