Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowski: 16 kierowców straciło prawo jazdy. Policyjny bilans weekendu

Reklama

W miniony weekend (24-25.08) policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 16 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Wszyscy zatrzymani mają teraz do zapłacenia wysokie mandaty. Przez najbliższe 3 miesiące nie wolno im także prowadzić pojazdów.

Reklama

– Rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu radomskiego, który w Skubiance jechał z prędkością 120 km/h. Dla 35-latka, jak również dla pozostałych 15 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi – informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Jakie są konsekwencje przekraczania prędkości w terenie zabudowanym?

Legionowska policja przypomina, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close