Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: 131 km/h w terenie zabudowanym! Policja zatrzymała 12 praw jazdy

Reklama

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami – to finał przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Przekonało się o tym 12 kierujących, których w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej policjanci legionowskiej drogówki.

Reklama

W weekend policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzista wpadł w ręce drogówki w Woli Kiełpińskiej, gdzie jechał z prędkością 131 km/h. Dla 34-latka, jak również dla pozostałych 11 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi – informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Policjanci przypominają, że funkcjonariusz w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia przez kierującego prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h zatrzymuje mu prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty. Starosta wydaje następnie decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. skąd sie biorą Ci ludzie, którzy jeżdżą bez yanosika??? co kogoś pytam to wszyscy go mają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close