Legionowski: 1 wypadek, 13 kolizji i 8 nietrzeźwych kierujących. Policja podsumowuje długi weekend

Fot. arch. policja.pl

Co prawda policyjna akcja „Znicz” trwa do środowego wieczora, to jednak legionowscy funkcjonariusze już podsumowują zakończony we wtorek (1.11) długi weekend. Od piątku na drogach powiatu legionowskiego odnotowano 13 kolizji, 1 wypadek, zatrzymano także 8 kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Na szczęście obyło się bez włamań i kradzieży oraz incydentów w okolicach nekropolii.

– Tegoroczny długi, listopadowy weekend można uznać w powiecie legionowskim za bezpieczny. Na terenie całego powiatu doszło do 13 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranne zostały 3 osoby – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Wieliszewie. 3 osoby ranne

W sobotę (29.10), po godz. 13:00 w Wieliszewie na ul. Modlińskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem ciężarowym renault 35-letni mężczyzna znajdując się na łuku drogi z nieznanych jeszcze przyczyn zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem. Kierujący osobówką 41-letni mężczyzna oraz jego dwie pasażerki w wieku 14 i 41 lat w wyniku zderzenia odnieśli poważne obrażenia ciała. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało wszystkich do szpitala. Kierujący renault był trzeźwy. Od drugiego kierującego pobrano do badania krew. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komisariat Policji w Wieliszewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Policjanci wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

8 nietrzeźwych kierujących

Policjanci z powiatu legionowskiego zatrzymali także od piątku 8 nietrzeźwych kierujących – 3 kierowało pojazdami mechanicznymi, 5 – rowerami. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 2.3 promila alkoholu. Była to 26- letnia mieszkanka powiatu wołomińskiego, którą policjanci zatrzymali w niedzielę przed godz. 2.00 w nocy w Nieporęcie na ul. Zegrzyńskiej.

Jak informuje naszą redakcję podkom. Kuligowska, w okolicach cmentarzy, przez cały długi weekend było bezpiecznie. Nie doszło do zdarzeń kryminalnych i innych incydentów.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowski: 1 wypadek, 13 kolizji i 8 nietrzeźwych kierujących. Policja podsumowuje długi weekend"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *