ReklamaNajważniejsze

Legionowska policja ma już Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Do czego służy?

Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie wzbogaciła się o pojazd, który nazywany jest Ambulansem Pogotowia Ruchu Drogowego. Samochód wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i ułatwi pracę funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego przy zabezpieczaniu miejsc wypadków – czytamy w komunikacie opublikowanym przez KPP Legionowo.

Reklama

Jak informuje rzeczniczka KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska, przekazanie samochodu marki MAN legionowskim policjantom nastąpiło kilka dni temu. Pojazd będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego w zakresie obsługi zdarzeń drogowych. Wpłynie również na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czas reakcji na zdarzenia.

Rzeczniczka dodaje także, że we wnętrzu będzie można wykonywać podstawowe czynności służbowe, takie jak sporządzanie dokumentacji, sprawdzanie osób, pojazdów. Na wyposażeniu ambulansu jest m.in. 2- metrowy maszt oświetleniowy, tablica ostrzegawcza, znaki drogowe, agregat prądotwórczy, zestaw do “pierwszej pomocy” i wiele innych przedmiotów, które znacząco ułatwią pracę policjantom na miejscu zdarzenia.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Na realizację tego przedsięwzięcia garnizon stołeczny otrzymał 13 mln zł, dzięki którym możliwy jest zakup nowych narzędzi, w tym samochodów.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close