Legionowscy judocy na matach warszawskiej Legii. Kolejne sukcesy zawodników LTS-u

Kolejne sukcesy zawodniczek i zawodników LTS podczas zawodów judo, fot. LTS Legionowo

W miniony weekend (21-22.04) na matach OSIR Bemowo odbył się, zorganizowany przez Klub Sportowy Judo Legia Warszawa, jeden z największych międzynarodowych turniejów judo dla dzieci. Blisko tysiąc zawodników w wieku 8 – 15 lat rywalizowało w trzecim Judo Legia Cup. Na tak poważnych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, na co dzień trenujących w Centrum Szkolenia Policji. Legionowo dumnie reprezentowało 11 zawodników.

– Nie wszystkie walki Legionowianie kończyli z sukcesem, jednak nie ilość wygranych pojedynków jest najważniejsza, a wola walki i wspaniała postawa szczególnie w tych pojedynkach, które nie układały się po naszej myśli – komentują trenerzy Anna Tomaszewska i Jacek Kuźmiński – Sport walki, jakim jest judo, wywiera na młodych sportowców bardzo pozytywny wpływ, a rywalizacja sportowa – szczególnie ta z samym sobą – pomaga we właściwym rozwoju poczucia swojej wartości, umiejętności radzenia sobie ze stresem i hartuje ducha – dodają trenerzy.

Judocy LTS uplasowali się na następujących pozycjach:

  • 1 miejsce – Dawid ZUCHALSKI,
  • 3 miejsca – Oliwia KOZAK, Julia SALOMOŃSKA, Sebastian OGRODZKI,
  • 5 miejsca – Oliwia KUŹMIŃSKA, Julia SALAMOŃSKA, Jakub ZREDA, Marcel GOŚCINIAK,

Po zaciętych bojach, lecz bez punktów zawody ukończyli – Wiktor WASIK, Marcel HRYNISZYN, Krzysztof NOWAK.

Legionowskich sportowców finansowo wsparł Urząd Miasta Legionowo.

/red., Jacek Kuźmiński, www.judo-legionowo.pl/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowscy judocy na matach warszawskiej Legii. Kolejne sukcesy zawodników LTS-u"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *