Legionowscy biegacze w Maratonie Komandosa

11:44, 01.12.2012
reo

9 Maraton Komandosa, który odbył się 24 listopada 2012 roku w Lublińcu, zakończył się sukcesem biegaczy z KB PIMAR Legionowo. Sportowcy z  Legionowa zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Maraton Komandosa, to bieg dla prawdziwych twardzieli. Strojem do biegania jest mundur wojskowy, obuwiem - popularne w wojsku buty taktyczne o długości cholewki 8 cali. Każdy z zawodników przez 42 km biegu, ma na sobie plecak ważący średnio 10 kg. Zawodnicy muszą mieć w swoim ekwipunku napoje i odżywki - średnio 2 litry napoju izotonicznego - także przy sobie.

Drużyna z Legionowa w składzie: Jan Skakluk (UM Legionowo), Artur Błaszczyk, Robert Wasilewski, Kazimierz Romański, Radosław Sałata (Wojsko Polskie), Janusz Małecki (przedsiębiorca), zajęła brązowe miejsce na podium. Indywidualnie, najlepszym biegaczem z KB PIMAR został Artur Błaszczyk.