Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo/Wieliszew: Walczą o dodatkowe kursy SKM S3

Reklama

Mieszkańcy powiatu legionowskiego oraz warszawskiej Białołęki mają dość ścisku panującego w godzinach szczytu w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich – szczególnie tych, które kursują do centrum Warszawy. Rano, gdy większość osób dojeżdża do pracy tłok w pociągach jest tak wielki, że z trudem można do nich wejść. Powód takiego stanu rzeczy jest jeden – kursów jest za mało. Pasażerowie postanowili więc walczyć o zwiększenie ich liczby.

Reklama

Już ponad pół tysiąca osób poparło petycję pasażerów z Legionowa, Wieliszewa oraz warszawskiej Białołęki do władz Warszawy i Zarządu Transportu Miejskiego o zwiększenie liczby kursów pociągów SKM S3 w godzinach szczytu. Choć większość podpisów znajduje się na jej papierowej wersji, to ostatnio petycja pojawiła się także w internecie. Można ją więc poprzeć bez wychodzenia z domu.

Czego domagają się pasażerowie?

Mieszkańcy przede wszystkim chcą zwiększenia częstotliwości kursowania pociągów SKM S3 w godzinach szczytu, czyli w godzinach od 6:30 – 9:30 (w kierunku Lotnisko Chopina) oraz 16:00 – 18:00 (w kierunku Wieliszewa). Do czasu wprowadzenia tych zmian pasażerowie liczą na wydłużenie składów.

– W godzinach porannych obłożenie pociągu jest tak ogromne, że pasażerowie mają problem z wejściem do środka już na stacji Warszawa Płudy (druga stacja linii S3 na terenie Warszawy), a warunki podróży do kolejnych stacji urągają wszelkim standardom. Pragniemy podkreślić, że wnioskowana zmiana jest głęboko uzasadniona społecznie i wymaga natychmiastowego wprowadzenia – czytamy w uzasadnieniu petycji.

Chcesz poprzeć petycję?

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

10 razy komentowano

 1. Razem z grupą znajomych jesteśmy zbulwersowani faktem w jaki zostali potraktowani pasażerowie KM i SKM szczególnie S9 po zmianie rozkładu od grudnia do marca 2016.
  Mieliśmy pociąg do Legionowa/Wieliszewa odjazd o 16.32 z Warszawy Gdańskiej – wprost idealnie dla większości dojeżdżających, ponieważ S9 o tej porze było bardzo oblegane,wszyscy byli zadowoleni. Było super,od połowy grudnia jest dramat.
  Teraz pasażerowie S9 zmuszeni s± o 16.33 korzystać z zapchanego po uszy poci±gu relacji Warszawa Działdowo Koleje Mazowieckie, aż ludzie się nie mieszczą w wagonach. Istny cyrk.
  Jest to dalece bezczelne działanie w stosunku do pasażerów KM którzy niestety przez legionowskich pasażerów mogą zapomnieć o komforcie podróżowania i to dalekiego podróżowania, pierwsze pół godziny stoją , bo miejsca zajmują im pasażerowie zlikwidowanej SKM S9 o tej porze. Poza tym wsiadanie i wysiadanie takich tłumów opóźnia odjazd poci±gu na Gdańskim i w Legionowie, a przecież jest to pośpieszny. Nadmieniam, że pasażerowie SKM kupuj± karty ZTM płac± 210 zł na S9 z której nie korzystaj±, a zmuszeni zostają do zabierania się Kolejami Mazowieckimi. ZTM bierze pieniądze za nic, a Koleje obsługuj± całe tabuny ludzi za nich. To nie jest w porządku, ani dla pasażerów KM ani SKM. Obie grupy bardzo na tym cierpi±. Nadmieniam, że S9 odjeżdżaj±ca dopiero o 17.00 z Gdańskiego w kierunku Legionowo/Wieliszew jest bardzo luźna (pełno wolnych miejsc), jak widać godzina odjazdu jest zdecydowanie za późna dla 90% kończących pracę i szkołę o 16.00. Poza tym jest to jedyne powrotne S9, bo ani 1 godzinę wcześniej, ani później nie ma kompletnie żadnego S9 !!!!!!
  Proszę przywrócić poprzedni stan czyli odjazd S9 SKM o godz. 16.32, a Koleje Mazowieckie dać przed lub najlepiej delikatnie po odjeździe SKM S9 tak żeby wszystko wróciło do ładu i żeby nikt nikomu nie zabierał miejsca. Jakby tego było jeszcze mało S3 dojeżdża do Legionowa i Wieliszewa 5 min. wcześniej od S9, czyli praktycznie 2 pociągi o tej samej porze (zdublowane).
  Stworzyli istny horrendalny bałagan.
  Nasz Pan Starosta, ani Pan Smogorzewski ani Kownacki wcale się tym nie interesują. Pan Grabiec również już nie jest zainteresowany, ucichł w ławach poselskich i nawet sztandarowy temat SKM Zegrze chyba też zapomniał, a na nim m.in. wypłynął.

 2. Pociąg S9 o 16.32 z Warszawy Gdańskiej w kierunku Wieliszewa był oblegany i niezbędny: ludzie z pracy, dzieci ze szkoły.. Większości pasował. Teraz O 17.00 wyjedzie nowy kurs (jedyny powrotny S9) z Warszawy Dw. Gdański i dojedzie praktycznie ok 17.00 razem z S3 do Wieliszewa !!!!!!!!
  Trzeba pogratulować błyskotliwości układającemu rozkład. Trzeba wybitnych zdolności planistycznych żeby tak ułożyć.
  Jeśli remont mostu Gdańskiego to jedyny argument to dla dobra pasażerów należy dać odjazd S9 z Warszawy ZOO do Wieliszewa. Można ? można tylko trzeba chcieć zrobić coś pożytecznego dla ludzi, a nie tylko brać 210 zł za bilet. Ten 1 przystanek dojedziemy od metra do ZOO tramwajem i wyjedziemy z Warszawy o normalnej porze np. zaraz po tym Działdowie o 16.32.
  Swoją drogą to KM mają mnóstwo odjazdów między 16 a 17 z Gdańskiego i jakoś żaden remont mostu im nie przeszkadza.

 3. odpowiedź do – to ja
  Tak głupiej wypowiedzi jak Twoja dawno nie czytaliśmy. Lepiej się nie wypowiadać niż się tak kompromitować, dobrze że to anonimowo.

 4. Widzę, że każdy by chciał aby pociąg zawiózł go pod sam dom. Nikt nie pomyśli, że dużo ludzi wkłada wysiłek w ustalenie rozkładu jazdy aby odpowiadał każdemu. Ale nie, znajdą się tacy co będą narzekać. Nie ma pociągu o tej i o tamtej godzinie, a może trzeba wstać trochę wcześniej i jechać parę minut wcześniej, ale nie bo nie ma pociągu o pasującej mi godzinie. Wszyscy muszą się dostosować do mojego rozkładu dnia. Ludzie to nie jest tak łatwo! Kolejowy rozkład jazdy to nie dziecinna układanka tylko bardzo duży kompromis dla wielu osób z wielu regionów. Ale tylko samolub tego nie zrozumie. Na koniec, nie jestem pracownikiem kolei, też z niej korzystam, ale umiem myśleć.

 5. Ponieważ kursów jest za mało to od połowy grudnia 2015 będzie jeszcze mniej – tylko 1 pociąg powrotny z Warszawy do Wieliszewa S9 i to o godz. 17.00 z Gdańskiego !!!!!!!!!!!!!! Nie wiadomo tylko dla kogo ? Dla dzieci ze szkoły na pewno nie dla tych co kończą o 16.00 pracę to za późno, a 90% osób pracuje od 8-16.

 6. Brak S9 z Warszawy do Wieliszewa. Taka sama sytuacja powtarza się po raz kolejny w 2015-2016 r. zima przez 3 mce i nikt nie reaguje !!!

  Kto odpowiada za brak pociągu powrotnego S9 do Wieliszewa ok. 16.32 w godzinie szczytu (z Dw. Gdański). Jest tylko jeden, jedyny pociąg S9 z Warszawy Gdańskiej do Wieliszewa o 17.00 !!! Wcześniej nie ma, później również nie ma. Poza tym S3 praktycznie o tej samej porze (7 min różnicy w dojeździe, ale inna trasa). Pociąg o 16.32 z Warszawy Gdańskiej był pełny – ludzie z pracy, dzieci ze szkoły. O 17.00 będzie pusto ponieważ o 17.23 też nie było nigdy za dużo chętnych. Proszę przywrócić jakiś pociąg po 16.00 do Wieliszewa. Dojazd przez 3 miesiące i to zimowe miesiące aż do Legionowa jest dla wielu osób niemożliwy, generuje duże koszty dodatkowe i jest potwornie uciążliwy. Kto odpowiada za krzywdę wyrządzoną tylu ludziom korzystającym z tego 1 kursu powrotnego ? Taka sytuacja jest od połowy grudnia 2015 do połowy marca 2016 r. przez 3 miesiące !!! Tylko w tym kraju można tak pomiatać pasażerami bez uzasadnienia.

 7. mieszkańcy Wieliszewa sa aroganccy wiec w petycji mozna zasugerowac by pociagi jechały tylko na piaski i tam był ich pierwszy przystanek gdy odjezdzaja do Warszawy

 8. “nie wiem co do tej petycji mają mieszkańcy wieliszewa. Ci, tak jak ja, wsiadają na samym początku i całą podróż spędzają wygodnie siedząc :)”

  A chociażby to że jest za mało pociągów do Wieliszewa. Popierając tę petycję zwiększasz również jej prawdopodobieństwo działania, dzięki czemu mieszkańcy Legionowa i Białołęki będą mieli bardziej komfortowe warunki. Nie patrz tylko na siebie

 9. nie wiem co do tej petycji mają mieszkańcy wieliszewa. Ci, tak jak ja, wsiadają na samym początku i całą podróż spędzają wygodnie siedząc 🙂

 10. Już poparłem. Rozumiem że w polu “nazwa” należy wpisać “Petycja w sprawie linii SKM S3”? Tak uczyniłem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close