Legionowo/Jabłonna: Wracają przegubowe autobusy

Fot. Legio24.pl

Pasażerowie autobusów ZTM z terenu powiatu legionowskiego mogą odetchnąć z ulgą. Od czwartku (1.10) wszystkie kursy linii 723 i 731 ponownie będą obsługiwane przez autobusy przegubowe.

Początek września nie był łaskawy dla pasażerów linii autobusowych 723 i 731. W związku z remontem torów tramwajowych na Bródnie i Pradze i koniecznością zapewnienia dodatkowego taboru dla linii zastępczych w Warszawie, na ulice Legionowa i Jabłonny wyjechały wyłącznie „krótkie autobusy”. – Od września masakra w godzinach szczytu krótki autobus , nie można wysiąść , dojść do kasownika dodatkowo te autobusy strasznie szarpią. Ledwo wyjedzie z pętli już ludzie stoją – pisała do Legio24.pl na początku września jedna z Czytelniczek. Ludzie pomstowali, a urzędnicy protestowali.

Interwencja UM Legionowo i wójta Jabłonny

Już kilka dni po wprowadzeniu na trasy „krótkich autobusów” urzędnicy z Legionowa i Jabłonny zaprotestowali wysyłając do ZTM-u odpowiednie pisma w tej sprawie. Efekt? ZTM przeliczył jeszcze raz liczbę pasażerów i przyznał rację lokalnym samorządom. W poniedziałek (28.09) rozesłano do gmin informację, w której przewoźnik zapewnia, że od 1 października kursy linii 723 i 731 będą ponownie obsługiwane przez autobusy przegubowe.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo/Jabłonna: Wracają przegubowe autobusy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *