Legionowo: Zwierzaki ze schroniska pod ratuszem

Fot. Legio24

W sobotnie popołudnie (20.09) w Legionowie odbyła się impreza charytatywna na rzecz psów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Z okazji tego wydarzenia w legionowskim ratuszu zorganizowano wiele atrakcji.

W sobotę każdy miłośnik zwierząt mógł przyjść wraz ze swoim pupilem do legionowskiego ratusza. Na terenie magistratu oraz przylegającego do niego parku odbył się widowiskowy pokaz psiego posłuszeństwa w wykonaniu grupy „Merdu-Merdu”. Świetnie wyszkolone psy zaprezentowały sztuczki, które zadziwiły widzów. Z kolei trenerki czworonogów w ciekawy sposób opowiedziały na temat szkolenia psów. – Ważną informacją było to, że pies podczas nauki sztuczek wykonuje ruchy, które wzmacniają jego kręgosłup oraz łapy. Dzięki temu nie tylko bawi ludzi, ale też dba o swoje zdrowie – opowiada jedna z mieszkanek Legionowa, która z zainteresowaniem obejrzała przygotowany program.

Na gości czekały konkursy oraz aukcje, z których dochód był przeznaczony na rzecz schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Przybyło również wielu dostawców prezentujących artykuły dla zwierząt. Właściciele czworonogów mogli skorzystać z porad lekarza weterynarii lub zajrzeć do kącika profesjonalnej pielęgnacji zwierząt.

Finałem akcji był koncert zespołu Loka – aby obejrzeć występ trzeba było kupić specjalną, dobroczynną cegiełkę. Jeśli ktoś nie dotarł na ten wyjątkowy festyn, a chciałby pomóc schronisku może wziąć udział w wirtualnej adopcji. Na stronie internetowej http://www.fundacjapsom.pl znajdzie instrukcje, jak stać się wirtualnym opiekunem psa.

/ac ,iw/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Zwierzaki ze schroniska pod ratuszem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *