Reklama

CiekawostkiLegionowski

Legionowo: Źródełka z wodą staną na szkolnych korytarzach

Reklama

Niebawem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, przy ul. Królowej Jadwigi, zostaną zamontowane specjalne dozowniki ze świeżą wodą. Jeśli pomysł przyjmie się wśród uczniów, to źródełka trafią także do innych legionowskich szkół.

Reklama

fot. sng.com.plfot. sng.com.pl

Pomysł zamontowania takich urządzeń wyszedł od dyrekcji PWK, podczas niedawnego spotkania z dyrektorami szkół i został przez nich bardzo dobrze przyjęty. Ideę wspiera także samorząd, bo jak mówi prezydent miasta – Roman Smogorzewski, czysta woda może z powodzeniem zastąpić słodkie, gazowane napoje, którymi do tej pory gaszą pragnienie uczniowie.

Ustalono, że pierwsze tego typu źródełko pojawi się w ZSO2, przy ul. Królowej Jadwigi. Jeśli spodoba się uczniom, kolejne zostaną zamontowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy Jagiellońskiej, Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła I, Szkole nr 3 przy Broniewskiego oraz w Szkole nr 7 przy Królowej Jadwigi.

Zdroje z czystą wodą pitną to nie nowość w Legionowie. Podobne istnieją już przy parafiach i przy rondzie naprzeciw Urzędu Miasta.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close