ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Znęcali się nad swoimi partnerkami. Grozi im nawet 5 lat więzienia

Reklama

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o stosowanie przemocy domowej. 34-latek i 58-latek usłyszeli już zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoimi partnerkami. Za to przestępstwo podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W pierwszym przypadku do komendy w Legionowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że partner od blisko roku wszczyna awantury, w trakcie których wyzywa ją i poniża, zabrania jej wychodzić z domu i korzystać z telefonu. Stosuje również wobec niej przemoc fizyczną popychając i szarpiąc. Pomimo to, że pokrzywdzona wyprowadziła się do ciotki mężczyzna nie dawał jej spokoju. Jak informuje rzeczniczka prasowa KPP Legionowo, podkom. Justyna Stopińska, policjanci już następnego dnia zatrzymali 58-latka, kiedy ten przyszedł pod drzwi mieszkania, w którym obecnie przebywa pokrzywdzona.

Do drugiego zatrzymania doszło podczas interwencji domowej. Pokrzywdzona wezwała patrol policji, bo jej konkubent wrócił do domu pod wpływem alkoholu i wszczął awanturę. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że taka sytuacja w rodzinie trwa od kilku lat. 34-latek w trakcie awantur bił, wyzywał i poniżał kobietę. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pokrzywdzona kobieta na komendzie złożyła zawiadomienie dotyczące przemocy domowej.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi wobec obu mężczyzn zastosować dozór policyjny, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close