Legionowo: Zmienią zarządców dróg

Te drogi zyskają nowego zarządcę. Fot. openstreetmaps.org/Legio24

Niektóre drogi w Legionowie niebawem zyskają nowych zarządców. Dotyczy to terenów w pobliżu tunelu i przy przejeździe kolejowym w ulicy Parkowej, a także ulic: Wyszyńskiego, Alei Róż i Alei Legionów.

Zmiany w zarządzaniu poszczególnymi drogami są konsekwencją wybudowania tunelu i likwidacji przejazdu przez torowisko na ulicy Parkowej. Zarządzany do tej pory przez PKP PLK tunel, ma przejąć Starostwo Powiatowe w Legionowie. Termin wejścia w życie tych zmian nie jest na razie znany.

Wymiana między starostą i prezydentem

We wrześniu zmiany obejmą najprawdopodobniej ulice Wyszyńskiego i Parkową. Prezydent “zabierze” staroście określone odcinki dróg – od przejazdu kolejowego do ul. Jagiellońskiej. W zamian za to prezydent “odda” starostwu Aleję Róż (odcinek od tunelu do Alei Legionów) oraz Aleję Legionów (odcinek od Alei Róż do Cynkowej). Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na najbliższej sesji Rady Miasta, czyli w środę (24.09).

Jakie konsekwencje?

Zmiany zarządców poszczególnych dróg są, wbrew pozorom, bardzo istotną kwestią dla mieszkańców. Oznacza to innego adresata w przypadku ubiegania się o odszkodowanie lub uzgodnienie remontów. To także inny adres do zgłaszania sugestii czy skarg. Warto dokładnie sprawdzić kto jakimi drogami zarządza, by w przyszłości nie mieć problemów z korespondencją.

/nk/

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Zmienią zarządców dróg"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *