Reklama
Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Zmień autobus na rower! „Zakręcone dojazdy” mogą być hitem tej wiosny

„Zakręcone dojazdy” to pomysł trzech 18-latków z legionowskiego os. Piaski. Artur, Szymon i Radek od kiedy pamiętają woleli przemieszczać się rowerem i teraz chcą tą pasją zarazić mieszkańców Legionowa i powiatu. Założyli stronę internetową, profil na Facebooku i udzielili kilku wywiadów lokalnej prasie. Zainteresowanie akcją jest tak duże, że może ona stać się hitem nadchodzącej wiosny.

Reklama

Trzech 18-latków, choć pochodzi z jednego osiedla, to uczy się w różnych szkołach. Nie przeszkodziło im to jednak w pielęgnowaniu wspólnej pasji jaką jest jazda na rowerze. Jak sami przyznają w rozmowie z dziennikarzami zatłoczone autobusy ich po prostu denerwują, a jazda na rowerze nie tylko sprawia dużo radości, ale także bardzo dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie.

W ramach projektu w sieci pojawiła się specjalna strona internetowa promująca poruszanie się na rowerze (znajdziecie ją TUTAJ) oraz profil na Facebook-u (link TUTAJ). Na mieście można także zobaczyć plakaty promujące akcję, które wydrukowała za darmo jedna z legionowskich firm.

Jak przyznają organizatorzy „Zakręconych dojazdów” ludzie doskonale zdają sobie sprawę z korzyści jakie płyną z jazdy na rowerze. Nie mogą jednak zrozumieć czemu mając do pokonania kilkaset metrów wybierają jednak samochód lub autobus. – Te przyzwyczajenia chcemy zmienić! – zgodnie zapowiadają i trzeba przyznać, ze jak na razie wychodzi im to całkiem dobrze.

W Legionowie powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, klimat dla rowerzystów jest więc bardziej korzystny niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście są pewne braki – np. ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Piłsudskiego do stacji PKP, ale trzech 18-latków raczej bez pomocy władz miasta sobie tu nie poradzi.

Projekt „Zakręcone dojazdy”, powstał w ramach olimpiady „zwolnieni z teorii”. Dzięki niemu chłopcy mogą liczyć na specjalne certyfikaty profesjonalnego zarządzania.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Jedną z głównych przyczyn niewybierania roweru jest hmmm proszę obejrzeć teledysk piosenki Amy Macdonald – Slow It Down. Chodzi o to że rower jest uważany za chłopięcy. Żeby nie było, mój podstawowy środek transportu to rower 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button