Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Złodziej złapany na gorącym uczynku. 42-latek już w areszcie

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do kiosku. Złodziej wpadł, bo próbę włamania zauważył jeden z mieszkańców i o wszystkim poinformował funkcjonariuszy. Decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, do zdarzenia doszło kilka dni temu, późnym wieczorem. Dyżurny KPP Legionowo odebrał wtedy informację od jednego z mieszkańców, że ktoś próbuje włamać się do jednego z kiosków. Na miejscu błyskawicznie pojawiła się załoga interwencyjna.

– Policjanci zauważyli zerwane rolety oraz wybitą szybę, a wewnątrz kiosku mężczyznę. Mundurowi zatrzymali, zaskoczonego ich widokiem 42-latka. Mężczyzna został przewieziony do komendy, następnie trafił do policyjnej celi. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu – informuje rzeczniczka prasowa legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska.

Następnego dnia śledczy, podczas gromadzenia materiału dowodowego ustalili, że 42-latek popełnił jeszcze dwa inne przestępstwa. Mężczyzna dzień przed Wigilią dokonał kradzieży perfum w jednej z legionowskich drogerii, o wartości blisko 600 złotych. Zaś na początku stycznia wtargnął do budynku, w którym kiedyś pomieszkiwał, tym samym zakłócając mir domowy.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał trzy zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Dwa pierwsze czyny mężczyzna popełnił w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Jeden komentarz

  1. Taki trochę rzezimieszek nieudacznik. Narobił szkód, dał się złapać i na dodatek nie będzie miał z czego pokryć strat, jakie wygenerowało jego działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button