Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Złodziej i paser w rękach policji

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w przestępczość samochodową. Jeden z nich podejrzany jest o kradzież samochodu marki audi, drugi o paserstwo. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i oczekują na rozprawę sądową.

Reklama

Jak relacjonuje sprawę rzecznik prasowa KPP Legionowo podkom. Justyna Stopińska, wszystko zaczęło się w piątek (8.05) kiedy to pokrzywdzona wróciła po dłuższej nieobecności do domu i zobaczyła, że jej auto zniknęło z osiedlowego parkingu. Fakt ten zgłosiła w legionowskiej komendzie. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

Szereg czynności operacyjnych oraz dobre rozpoznanie środowiska przestępczego już po kilku dniach doprowadziło stróżów prawa na teren powiatu wołomińskiego. Tam na jednej z posesji, w garażu, policjanci ujawnili części samochodowe. Po sprawdzeniu okazało się, że pochodzą one ze skradzionego na terenie Legionowa audi. Policjanci zabezpieczyli odnalezione części i zatrzymali 39-letniego właściciela garażu. Mieli już w rękach pasera, teraz pracowali nad zatrzymaniem złodzieja.

Na efekty działań nie trzeba było długo czekać. W miniony piątek (15.05) dzięki pozyskaniu tak zwanej informacji pozaprocesowej, na terenie powiatu legionowskiego zatrzymany został 32-latek odpowiedzialny za kradzież pojazdu.

– Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. 39-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego odpowie za paserstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 32-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego za kratkami może spędzić nawet 10 lat – informuje w komunikacie KPP Legionowo.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close