Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Żłobek miejski z certyfikatem „Chronimy Dzieci”

Reklama

Żłobek Miejski w Legionowie, jako jedyna placówka w mieście może się poszczycić certyfikatem „Chronimy Dzieci”. Wyróżnienie zostało przyznane, bo żłobek pozytywnie przeszedł weryfikację obowiązujących w nim standardów ochrony najmłodszych przez krzywdzeniem.

Reklama

– To dla nas powód do ogromnej dumy i radości – mówi Barbara Mierzejewska, Dyrektor Żłobka Miejskiego w Legionowie – przyznanie certyfikatu podnosi świadomość naszych pracowników, pozytywnie wpływa na jakość naszej pracy oraz umożliwia nam dalsze szkolenie się i poszerzanie wiedzy w tym zakresie – dodaje dyrektor placówki.

„Chronimy Dzieci” to kompleksowy program profilaktyczny adresowany do żłobków, przedszkoli oraz szkół. Uczestniczą w nim również placówki opiekuńczo-wychowawcze i organizacje pozarządowe. – Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji. Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem – możemy przeczytać w komunikacie UM Legionowo.

Przeczytaj także o rekrutacji do legionowskiego żłobka

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button