ReklamaLegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Zimne noce. Co z ogrzewaniem w budynkach komunalnych na os. Młodych?

Reklama

Nadeszła jesień, a wraz z nią pierwsze chłody. Temperatura nocą potrafi spadać do zaledwie kilku stopni powyżej zera. Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim szybkie wychładzanie się mieszkań. Wielu nie może doczekać się już wznowienia dostaw ciepła. Wśród nich jeden z naszych czytelników, który pisze, że w jego bloku na os. Młodych kaloryfery są nadal zimne. – Marzniemy, chorujemy, ciągle dzwonimy z interwencją i nic to nie daje – pisze zdenerwowany Rafał do redakcji Legio24.pl. O „ciepłe kaloryfery” postanowiliśmy więc zapytać w Komunalnym Zakładzie Budżetowym.

Reklama

Bardzo często, na skrzynkę e-mailową Portalu Legio24.pl otrzymujemy listy od czytelników, którzy nie potrafią sobie poradzić w kontaktach z miejskimi instytucjami. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to otrzymaliśmy wiadomość od Rafała z os. Młodych. Nasz czytelnik skarży się w swoim liście na brak ogrzewania, choć ze względu na wyjątkowo chłodne noce powinno ono już działać. – Od kilku dni w nocy jest naprawdę zimno ok 1-3 stopni. Natomiast KZB Legionowo nic sobie z tego nie robi i nie włącza ogrzewania na blokach na osiedlu młodych. Proszę o szybką interwencję. Marzniemy i chorujemy , dzwonimy i nic – ciekawe czy Pani odbierająca telefony ma także wyłączone ogrzewanie – pisze do nas mieszkaniec os. Młodych. Sprawę postanowiliśmy natychmiast zbadać. Specjalne pytania w tej sprawie skierowaliśmy do Ireny Boguckiej, prezesa KZB Legionowo.

Jak informuje naszą redakcję prezes KZB, Irena Bogucka bloki na os. Młodych można podzielić na dwie części: te zarządzane bezpośrednio przez KZB Legionowo oraz takie, którymi zarządzają wspólnoty mieszkaniowe. – Jeśli chodzi o nasze bloki (Suwalna A oraz B, a także Olszankowa C), to zlecenie włączenia ogrzewania wyszło od nas w czwartek (22.09). Kaloryfery powinny więc tam już działać – mówi Portalowi Legio24.pl Irena Bogucka. W innej sytuacji są natomiast mieszkańcy budynków przy Olszankowej E oraz Olszankowej D. – To bloki zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe i tam faktycznie jeszcze ogrzewanie nie jest włączone – przyznaje Bogucka, która zaznacza jednocześnie, że w tym przypadku o wznowieniu dostaw ciepła decydują wyłącznie zarządzające budynkami wspólnoty. To one powinny wystąpić z pismem w sprawie włączenia ogrzewania, bo to one bezpośrednio za tę usługę płacą.

– Jeśli mieszkaniec bloku zarządzanego przez wspólnotę mieszkaniową chciałby włączenia ogrzewania powinien zgłosić się bezpośrednio do jej przedstawicieli. My w tej sprawie niewiele możemy sami uczynić – dodaje na zakończenie rozmowy prezes KZB, Irena Bogucka.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Myślę że powinniście napisac o tym jaki % tych mieszkańców płaci czynsz? Uważam że Urząd Miejski jest za mało asertywny w rozdawaniu mieszkań patologiom za ta tylko że nie pracują i maja masę dzieci

  2. Jakie ogrzewanie do dnia dzisiejszego nie grzeją na osiedlu piaski w sumie po co? bez przesady trochę za wcześnie na grzanie dziś w nocy było 16 stopni to, że były 2 noce gdzie było po 4 stopnie nie oznacza, że w całym Legionowie ma być włączone ogrzewanie.. nie wpadajmy w paranoje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close