ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Zebrali dla WOŚP prawie 400 tys. zł. To nowy rekord!

Reklama

W niedzielę (12.01) w całej Polsce odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie nie ominęło także stolicy powiatu legionowskiego. W Legionowie działały 4 sztaby, którym udało się zebrać prawie 400 tys. zł. To o prawie 80 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Reklama

Mieszkańcy Legionowa po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Także w tym roku nie szczędzili pieniędzy i hojnie wsparli wielkie dzieło Jurka Owsiaka – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Legionowo, podczas odbywającego się w niedzielę Finału WOŚP, udało się zebrać rekordową sumę 398 341,51 zł! To o blisko 80 tys. złotych więcej niż rok temu! – Nie jest to ostateczna kwota – informuje UM Legionowo. – Wolontariusze nadal liczą wpływy z aukcji i licytacji internetowych.

Pieniądze były zbierane przez cztery działające na terenie miasta sztaby:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 26 – 178 000,00 zł
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 przy ul. Jagiellońskiej 67 – 119 223,07 zł,
  • SPP-Nadzieja w ratuszu przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 41 – 48 358,15 zł (za 12 000 zł wylicytowano samą koszulkę Lewandowskiego),
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 3 – 52 760,27 zł.

W szkołach w akcję angażowali się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, występów sportowych, pokazów tanecznych, przedstawień a także licytacji ciekawych przedmiotów. Przy stoiskach pojawiło się dużo gości, a na ulicach wolontariusze zbierali datki do specjalnych puszek.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close