Legionowo: Zdecydują o dopłatach do biletów

Fot. Legio24

W środę (29.10) odbędzie się ostatnia sesja Rady Miasta Legionowo obecnej kadencji. Podczas jej obrad radni zdecydują, czy gmina przystąpi do programu Warszawa +.

W środę podczas sesji radni zdecydują, czy z budżetu miasta część funduszy zostanie przeznaczonych na dopłaty do biletów komunikacji publicznej organizowanej przez ZTM. Wysokość dopłaty została określona w projekcie uchwały. Do 30-dniowego imiennego biletu normalnego obowiązującego w strefie 1 i 2 miasto miałoby dopłacić 14 zł, a do ulgowego 27 zł. W przypadku biletu 90-dniowego dopłaty wyniosłyby odpowiednio 54 zł i 27 zł. Jeśli chodzi o strefę 2, dopłaty wyniosłyby 14 i 7 zł do biletów obowiązujących przez 30 dni oraz 32 i 16 zł do biletów 90-dniowych. Dopłaty do biletu normalnego obowiązywałyby dla osób zameldowanych w Legionowie.

Jak informował ratusz Legionowo płaci 2,5 miliona złotych tylko za wspólny bilet. Ocenia się, że 30% z tych 2,5 miliona wydatkowane jest na pasażerów z innych gmin. Decyzja o przystąpieniu do oferty “Warszawa +” jest korzystna dla tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy do stolicy.

W uzasadnieniu do projektu uchwały możemy przeczytać:

Program „Warszawa+” skierowany jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego, który działa w imieniu m.st. Warszawy. Dzięki porozumieniu między gminą a m.st. Warszawa, mieszkańcy aglomeracji mają dostęp do największej w Polsce zintegrowanej sieci komunikacyjnej, obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusowe linie dowozowe typu „L”, a także – w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD – również pociągi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Nowa Oferta „Warszawa +” jest skierowana do samorządów, które są gotowe by zaoferować swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską. Tańszego, gdyż bilet 30 – dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która zdecyduje się skorzystać z oferty „Warszawa+” zapłaci za niego jedynie 196 zł (ulgowy 98 zł). Na bilet 90 – dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” będzie kosztował tylko 482 zł (ulgowy 241 zł). Mieszkańcy gminy, będą też mogli kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. Bilet 30 – dniowy będzie kosztować 98zł (ulgowy 49 zł), a 90 – dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki kosztują odpowiednio 112 zł (56 zł) i 282 zł (141 zł). Różnicę w cenie biletów będzie pokrywać gmina Legionowo zgodnie z porozumieniem, które będzie zawarte z ZTM w Warszawie.

Uprawnienie do dopłat będzie przysługiwało na podstawie spersonalizowanej karty zbliżeniowej, zaakceptowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego, zawierający legionowskie oznaczenie potwierdzające uprawnienie do dopłaty. Warunkiem niezbędnym do wydania mieszkańcom Karty Legionowianina jest zameldowanie na terenie gminy Legionowo.

/red/

 

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Zdecydują o dopłatach do biletów"

  1. Socjalizm w najczystrzej postaci. Cała gmina ma się złożyc na grupkę mieszkańców. Żeby nie było. Opłacam za syna bilet 90- dniowy .

  2. No, zobaczymy co z tego wyniknie 🙂 czy podatki idą do kieszeni radnych czy też na to żeby żyło się lepiej podatnikom 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *