Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Zaskoczenia nie było. “Miejscowa” znów drukuje urzędowe ogłoszenia

Reklama

Wszystko zostaje w rodzinie – tak jednym zdaniem można podsumować wyniki zorganizowanego przez Urząd Miasta Legionowo przetargu na druk w lokalnej prasie ratuszowych ogłoszeń. Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych ogłoszenia te wydrukuje należąca obecnie do KZB Legionowo „Gazeta Miejscowa”. Miejska spółka ma otrzymać na to od urzędu około 40 tys. złotych.

Reklama

Bez zaskoczenia zakończyło się postępowanie przetargowe w sprawie druku ogłoszeń w lokalnej prasie przez UM Legionowo. Już same zapisy w treści przetargu praktycznie przekreślały możliwość udziału w nim jakiejkolwiek innej gazety niż „Miejscowa”. Nakład min. 5000 egz. i tygodniowy cykl wydawniczy, do tego oferowanie jej czytelnikom za darmo – te warunki w powiecie spełniała tylko „Miejscowa”. Zresztą tylko ona w przetargu tym wystartowała. Oferta należącej do ratusza spółki KZB – wydawcy „Miejscowej” zdobyła 100 pkt. w postępowaniu przetargowym. Za swoje usługi druku ogłoszeń spółka ma otrzymać od ratusza 39 450 złotych brutto.

Gazeta Miejscowa została przejęta przez KZB Legionowo na początku 2015 roku, wcześniej jej właścicielem był Tomasz Talarski – obecnie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od dłuższego czasu przez mieszkańców postrzegana jest jako tuba propagandowa obecnych, powiązanych z Platformą Obywatelską władz miasta i powiatu. Żartobliwie nazywana także przez obserwatorów sceny politycznej „Żołnierzem Wolności”.

Biorąc pod uwagę fakt, że wydawcą „Miejscowej” jest spółka miejska opinie mieszkańców wydają się uzasadnione, a obiektywizm tego czasopisma stoi pod dużym znakiem zapytania.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Tak, to jedna z tub propagandowych tej całej sitwy. Bawią się od lat za publiczne pieniądze.

  2. Gdzie ta gazeta? Ja papierowej wersji to już… z dobre 3 lata nie widziałem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button