Legionowo: Zasadzą ozdobne krzewy przy targowisku

Fot. Legio24

Jest szansa, że niebawem przy ogrodzeniu targowiska miejskiego pojawią się ozdobne krzewy. Mają zostać zasadzone od strony ul. Sobieskiego. Zarządca targowiska, KZB Legionowo już zwrócił się do zarządcy drogi – Starostwa Powiatowego w Legionowie z pismem o wyrażenie zgody na nasadzenie krzewów.

– Ozdobna roślinność, która pojawiłaby się przy ogrodzeniu targowiska miałaby spełniać przede wszystkim funkcje estetyczne – mówi naszej redakcji Anna Łaniewska z KZB. – Jako że ozdobne krzewy miałyby być zasadzone od strony ulicy, czyli w pasie drogowym, wysłaliśmy już pismo z prośbą o zgodę do zarządcy ul. Sobieskiego, czyli Starostwa Powiatowego w Legionowie. Czekamy na odpowiedź – dodaje Łaniewska.

Dla KZB inwestycja ta ma jednak drugorzędny charakter. Anna Łaniewska zapewniła naszą redakcję, że jeśli wynikną jakieś nieoczekiwane wydatki na przykład związane z pracami naprawczymi w szkołach, czy w budynkach komunalnych, to krzewy będą musiały poczekać.

KZB inwestuje na potęgę

KZB w tym sezonie ostro bierze się do pracy. Będą od dawna niespotykane w Legionowie remonty szkół, przedszkoli i budynków komunalnych. W trakcie jest również przebudowa starego ratusza. W sumie przewidziano przeprowadzenie prac inwestycyjnych na kwotę blisko 6 mln złotych. Część pieniędzy będzie pochodzić z funduszy zewnętrznych.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Zasadzą ozdobne krzewy przy targowisku"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *