Legionowo: Zarzut zabójstwa dla obywateli Indii. Grozi im dożywocie (wideo)

fot. KPP Legionowo

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch obywateli Indii w wieku 27 i 28 lat. Mężczyźni są podejrzewani o dokonanie zabójstwa swojego szefa – 37-letniego obywatela Nepalu. Zatrzymanym obcokrajowcom grozi nawet dożywotnie więzienie. Czas do rozprawy sądowej spędzą w areszcie.

W miniony piątek (28.12) około godz. 21:00 policjanci KPP Legionowo zostali powiadomieni o zaginięciu 37-letniego obywatela Nepalu, który zamieszkiwał i pracował na terenie Legionowa. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania. Trwały one do około godz. 9:00 w sobotę (29.12). Wtedy to policjanci z Legionowa zostali poinformowani, że przy ul. gen. Roi stoi zaparkowany samochód, w którym znajduje się ciało. Badania wykonane w obecności prokuratora oraz lekarza medycyny sądowej potwierdziły, że znalezione ciało należy do poszukiwanego od 12 godzin 37-latka.

– Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wykazał, że mężczyzna został uduszony. Dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym i procesowym policjantów z Legionowa w krótkim czasie zatrzymano mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Zatrzymani to obcokrajowcy, obywatele Indii, którzy byli pracownikami baru prowadzonego przez ofiarę. Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie dwóm obywatelom Indii w wieku 28 i 27 lat zarzutu zabójstwa. Jego motywem był najprawdopodobniej konflikt pracowniczy, a zabójstwo planowane było wcześniej – informuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Obu mężczyznom grozi dożywocie.

/red., KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Zarzut zabójstwa dla obywateli Indii. Grozi im dożywocie (wideo)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *