Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Zabytkowy klon im. św. Jana Pawła II jednak ocaleje!

Reklama

Mieszkańcy bloków położonych przy ul. Marysieńki, na legionowskim osiedlu Jagiellońska mogą odetchnąć z ulgą. Zabytkowy klon im. św. Jana Pawła II ocaleje, a na działce, na której się znajduje nie będą prowadzone żadne prace budowlane – wynika z pisma jakie redakcja Legio24.pl otrzymała od zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej.

Reklama

W piśmie przesłanym w odpowiedzi na zapytania Legio24.pl Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa informuje, że działka nr 335/1(na której rośnie zabytkowy klon) została włączona tylko do projektu zagospodarowania terenu dla planowanej realizacji inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Sobieskiego 6. Budynek natomiast, jak zapewniają przedstawiciele zarządu, zlokalizowany będzie na działkach 336/1 i 336/2. Wizualizację planowanej inwestycji Spółdzielnia przekaże jak tylko otrzyma ją od Projektanta.

Niestety do chwili obecnej spółdzielnia nie odniosła się do kwestii dostępności tego terenu po zakończeniu inwestycji, tzn. czy będzie on otwarty i ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców osiedla Jagiellońska.

2 czerwca bieżącego roku Starostwo Powiatowe w Legionowie wydało pozwolenie na budowę 5-piętrowego bloku na przeciwko kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Inwestorem jest SML-W.

Wyjątkowy pomnik przyrody

Klon im. św. Jana Pawła II, to pierwszy w Legionowie klon zwyczajny, który został pomnikiem przyrody. Położenie drzewa rosnącego przy ulicy Piłsudskiego, naprzeciwko kościoła pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz w pobliżu parku świętego Jana Pawła II spowodowało, że otrzymało ono właśnie nazwę „Klon świętego Jana Pawła II”. Klon liczy sobie około 130 lat, obwód jego pnia wynosi 230 cm i mierzy 12 metrów wysokości, przez co spełnia ważną funkcję krajobrazową na zabudowanym obszarze osiedla Jagiellońska. Klon posiada dobrze wykształcone konary, gałęzie i pędy tworzące zwartą i rozłożystą koronę.

/Janusz Baranowski/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button